Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Řešení dotazu:
ak na datum aktualny tak find . -type f -exec touch {} \;
D.
from man touch....
-t STAMP
use [[CC]YY]MMDDhhmm[.ss] instead of current time
D.
find /home/virt -exec touch -d "15 January 2003 21:07" {} \;
Hm, tak nic no.. Je vidět, že pro absolutně běžné používání Linuxu je potřeba mít minimálně pajdák Ať žije Windows...
..v tejto suvislosti by ma teda zaujimalo ako sa da rovnakeho efektu dosiahnut vo windowze (hocijakej verzii)
Dik
D.
No vlastnosti složky / nastavit datum a čas a zatrhnout rekruzivně.
od win95 to umí každej
takze som v win7 klikol som prave tlacitko na adresar(zlozku)
nemam tam ziadne nastavit datum a cas
tym padom co? windows je pakarna (urcite zmenit datum rekurzivne ide)
D.
A také by mě zajímalo, jak že se to ve Windows dělá.
Get-ChildItem adresar -recurse |Set-ItemProperty -Name LastWriteTime -Value 2012-10-13
Uh. Skutečně takto nebo je to zase nějaký vtípek?Powershell. Pro tazatele: A teď si představ, že chceš tu změnu času aplikovat jenom na soubory *.bmp. Ve findu je to přidání
-name "*.bmp"
, jak tohle uděláš v tom dialogu Vlastnosti?
Skutečně takto nebo je to zase nějaký vtípek?Zabudol som povedať to, čo povedal už Jenda: Je to PowerShell, ktorý je súčasťou Windowsov tuším od Win7 a Win2008Server (a dá sa doinštalovať do Visty).
Jednodušeji by to nešlo?
dir adresar -r |sp -n LastWriteTime -va 2012-04-03
Neviem či sa dá aj LastWriteTime skrátiť. Jednoduchší spôsob mi nie je známy.
A zaujímalo by ma, aké percento užívateľov Windowsov, také niečo skutočne dá dohromady resp. také niečo používa.
a toto je co ? http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/367232#13
Tiskni Sdílej: