abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Nová verze

    Alliance for Open Media vydala verzi 1.0.0 specifikace svobodného videoformátu AV2. Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, představil na svém blogu dekodér AV2 s názvem dav2d.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Nová verze

    V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.5.1. Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 26.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Yarara. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 00:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.96.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    28.5. 20:33 | IT novinky

    Společnosti IBM a Red Hat představily Project Lightwell s investicí 5 miliard dolarů. Jedná se o důvěryhodné clearingové centrum pro bezpečnost open source softwaru a zabezpečení dodavatelských řetězců s novým AI modelem a globální skupinou více než 20 000 softwarových inženýrů. Služby centra budou dostupné prostřednictvím komerčních předplatných. Project Lightwell staví na iniciativách jako Anthropic Glasswing nebo OpenAI Trust Access for Cyber.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    28.5. 18:22 | Nová verze

    Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 26.05. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.5. 11:44 | IT novinky

    Český stát by v budoucnu mohl provozovat vlastní alternativu ke komunikačním aplikacím typu WhatsApp, Signal, Telegram, Facebook Messenger a podobně. Cílem je zajistit bezpečnou datovou komunikaci pro stát a jeho důležité subjekty, jako jsou bezpečnostní složky, ministerstva a další organizace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1769 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Debian a zavislosti

    7.8.2003 10:33 Tomas
    Debian a zavislosti
    Přečteno: 233×
    Ahoje vsem,

    mam nasledujici problem. Na jednom stroji mi bezi debian woody [Linux version 2.4.20 (root@debian) (gcc version 2.95.4 20011002 (Debian prerelease)) #2 SMP Wed Jun 11 23:16:47 CEST 2003] na kterem jsem si zkompiloval freeradius 0.9 pomoci (./configure, make && make install) bez problemu vsechno bezelo jen jsem potreboval dokompilovat jeden modul pro LDAP ale to my neslo protoze jsem nemel naistalovany headers/libraries pro LDAP. OK tak jsem smazal vsechny veci tykajici se freeradiusu 0.9 (protoze jsem si pri kompilaci neudelal balicek tak jsem to smazal rucne :( ) no a tec bych chtel nainstalovat SLDAP z balicku a obdrzim nasledujici:

    debian:/usr# apt-get install slapd Reading Package Lists... Done Building Dependency Tree... Done You might want to run `apt-get -f install' to correct these: Sorry, but the following packages have unmet dependencies: freeradius: Depends: libiodbc2 but it is not going to be installed Depends: libltdl3 (>= 1.4.3-1) but it is not going to be installed Depends: libsnmp4.2 but it is not going to be installed slapd: Depends: libiodbc2 but it is not going to be installed E: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).

    TAk bych se chtel zeptat na tyto konkretni otazky: Muzu nejak zrusit zavislosti na freeradius, ktery uz tam neni ? Jak vytvorit balicek pri komilaci primo ze zdojaku (staci odkaz nebo howto)? Kompiluji nejaky program a ./configure mi napise ze potrebuji tuhle knihovnu XXX lze pomoci apt nejak zjistit prislusnost teto knihovny ke konkretnimu balicku ?

    diky vsem

    Odpovědi

    7.8.2003 10:52 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Debian a zavislosti
    • apt nema problem se zavislostmi programu, ktery jsi uz smazal. kdyz instalujes pomoci 'make install', tak se to apt nedozvi. tzn., vzhledem k tomu, ze 'sldap' nezavisi na 'freeradius' (ted jsem to kontroloval), tak musis mit v systemu nejakou verzi baliku 'freeradius' uz nainstalovanou -- zkus 'dpkg -l | grep freeradius'. -- pokud ten balik nechces, odstran ho pomoci 'dpkg --purge remove freeradius'. pokud chces naopak zavislosti napravit, spust doporucovane 'apt-get -f install'.
    • vytvoreni balicku z cistych zdrojaku neni zadna sranda. daleko snazsi je pouzit zdrojovy balicek z debianu. nainstalujes ho pomoci 'apt-get source jmeno_baliku'. viz APT HOWTO - Working with source packages.
    • na teto strance muzes vyhledavat soubory obsazene v balicich.
    7.8.2003 11:24 BoB
    Rozbalit Rozbalit vše Debian a zavislosti
    diky moc

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.