abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1838 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2

    23.10.2012 01:28 Maverick
    Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Přečteno: 678×
    Ahoj, s tímto problémem se potýkám celý dnešní večer a opravdu tomu už nemůžu přijít na kloub...

    Na stroji s ip 10.0.0.100 běží na debianu apache2.
    /etc/hosts#
    
    127.0.0.1       localhost.localdomain   localhost
    10.0.0.100      nette-sandbox.debian.thinkpad   nette-sandbox.debian.thinkpad
    10.0.0.100      main.debian.thinkpad    main
    
    # The following lines are desirable for IPv6 capable hosts
    ::1     ip6-localhost ip6-loopback
    fe00::0 ip6-localnet
    ff00::0 ip6-mcastprefix
    ff02::1 ip6-allnodes
    ff02::2 ip6-allrouters
    
    /etc/apache2/sites-available/nette-sandbox.debian.thinkpad#
    
    VirtualHost *:80> // musel jsem ubrat < , nechtělo to sežrat
    DocumentRoot /var/www/nette-sandbox/www/
    ServerName nette-sandbox.debian.thinkpad
    
    /VirtualHost> // musel jsem ubrat < , nechtělo to sežrat
    
    
    Aktuální stav:

    ze stroje 10.0.0.100 zadávám do prohlížeče adresu http://debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www

    ze stroje 10.0.0.100 zadávám do prohlížeče adresu http://nette-sandbox.debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www

    ze stroje 10.0.0.10 zadávám do prohlížeče adresu http://debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www

    ze stroje 10.0.0.10 zadávám do prohlížeče adresu http://nette-sandbox.debian.thinkpad, prohlížeč nemůže server nalézt

    Ideální stav:

    ze stroje 10.0.0.100 zadávám do prohlížeče adresu http://debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www

    ze stroje 10.0.0.100 zadávám do prohlížeče adresu http://nette-sandbox.debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www/nette-sandbox/www/

    ze stroje 10.0.0.10 zadávám do prohlížeče adresu http://debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www ze stroje 10.0.0.10 zadávám do prohlížeče adresu http://nette-sandbox.debian.thinkpad, zobrazí se obsah /var/www/nette-sandbox/www/

    Už opravdu nevím, zkoušel jsem všemožná nastavení, ale ne a ne na to přijít.. Napadne někoho něco? Díky

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    MMMMMMMMM avatar 23.10.2012 07:42 MMMMMMMMM | skóre: 44 | blog: unstable | Valašsko :-)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Debian nepoužívám, o aktivaci další (sub)domény v Apache2 v Debianu je napsáno zde. Odpovím na otázku, proč host 10.0.0.10 nevidí nette-sandbox.debian.thinkpad - provozuješ na síti DNS server, kde by tento záznam byl zaveden? Nebo máš ve stroji 10.0.0.10 řečeno, že nette-sandbox.debian.thinkpad má A záznam 10.0.0.100, např. v /etc/hosts? Jinak jej vidět nebude.
    23.10.2012 08:52 DarkKnightCZ | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    predpokladam, ze to tam ma nastavene

    problem bude ale spise mit v tom, ze to ma v sites-available pro aktivaci to musis mit v sites-enabled... duvod, proc se projevi zmeny, kdyz upravujes default v sites-available je ten, ze to je pouze symlink na sites-enabled :)
    23.10.2012 10:32 Maverick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Ano, dns server mi běží na stejném stroji (100) a záznam je tam zaveden. Pokud by ho viděl alespoň lokální stroj, bylo by to jasné, ale takhle si s tím bohužel nevím rady.

    Jinak nastavení subdomény je samozřejmě aktivované a apache reloadnutý, omlouvám se, že jsem neuvedl soubor z sites-enabled.
    23.10.2012 12:02 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Takze pane, /etc/hosts je spatne.. a chtel bych videt,ze vam to koretne resolvuje a konfiguraci obou subdomen pro apache prosim..
    23.10.2012 16:20 Maverick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    hosts by měl být asi takto, že? ze zoufalství jsem už nastavoval co mě napadlo a jak mě napadlo.
    127.0.0.1       localhost.localdomain   localhost
    10.0.0.100      nette-sandbox.debian.thinkpad   nette-sandbox
    10.0.0.100      main.debian.thinkpad    main
    
    /etc/apache2/sites-enabled/nette-sandbox.debian.thinkpad
    VirtualHost *:80>
    DocumentRoot /var/www/nette-sandbox/www/
    ServerName nette-sandbox.debian.thinkpad
    
    # Other directives here
    /VirtualHost>
    
    /etc/apache2/sites-enabled/000-default
    VirtualHost *:80>
            ServerAdmin webmaster@localhost
    
            DocumentRoot /var/www
            Directory />
                    Options FollowSymLinks
                    AllowOverride None
            /Directory>
            Directory /var/www/>
                    Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
                    AllowOverride None
                    Order allow,deny
                    allow from all
            /Directory>
    
            ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
            Directory "/usr/lib/cgi-bin">
                    AllowOverride None
     Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
                    Order allow,deny
                    Allow from all
            /Directory>
    
            ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log
    
            # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
            # alert, emerg.
            LogLevel warn
    
            CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined
    /VirtualHost>
    
    A co myslíte tím, jestli mi to korektně resolvuje? Děkuji za zájem
    23.10.2012 16:37 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    hosts mas porad blbe = 1 ip na 2 radcich, takze to sluc:
    10.0.0.100      nette-sandbox.debian.thinkpad nette-sandbox main.debian.thinkpad    main
    

    pak jeste mrkni jestli mas povoleny http://httpd.apache.org/docs/2.2/mod/core.html#namevirtualhost
    23.10.2012 17:12 Maverick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Hosts jsem tedy pozměnil, a ke každému konfiguráku v sites-enabled(nette-sandbox,default) přidal na začátek před VirtualHost>
    NameVirtualHost *:80.
    
    Nikde jinde v konfiguraci jsem tu direktivu nenašel.

    Nicméně nepomohlo to.
    23.10.2012 17:18 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    restart probehl? - /etc/init.d/httpd restart
    23.10.2012 17:19 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    sry, na debianu se restartuje /etc/init.d/apache2 restart
    Řešení 1× (MMMMMMMMM)
    23.10.2012 17:25 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    a v tom posledni examplu ti zas chybi "ServerName" takze nejak takhle by to melo po restartu [viz nahore] fachat:
    
    NameVirtualHost *:80
    
    <VirtualHost *:80>
    ServerName www.domain.tld
    ServerAlias domain.tld *.domain.tld
    DocumentRoot /www/domain
    </VirtualHost>
    
    <VirtualHost *:80>
    ServerName www.otherdomain.tld
    DocumentRoot /www/otherdomain
    </VirtualHost>
    
    
    23.10.2012 17:52 Mav3rick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Restartoval jsem, ale chybělo mi tam u toho default to ServerName. Dopsal jsem, restartoval a...

    YES!! Funguje to. Mnohokrát děkuji všem za pomoc
    23.10.2012 14:39 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Co presne znamena: "// musel jsem ubrat < , nechtělo to sežrat"?
    Vypada to na dost vaznou chybu.
    23.10.2012 16:05 Mav3rick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nastavení subdomén pro lokální síť. apache2
    Nechtěl to sežrat vstup tady na webu, v systému není žádný problém..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.