Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.
Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.
Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a
… více »Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.
Chybí vám někdo, s kým byste si popovídali o bastlení, technice, počítačích a vědě? Nechcete riskovat debatu o sportu u piva v hospodě? Pak doražte na virtuální pokec u virtuálního piva v rámci Virtuální Bastlírny organizované strahovským MacGyverem již tento čtvrtek. Možná se ptáte, co se tak může probírat? Dají se probrat slavná výročí - kromě 55 let obvodu 555 (což je mimochodem prý andělské číslo) a vzpomínky na firmu Signetics -
… více »GTK2-NG je komunitní fork GTK 2.24 (aktuální verze je 4.22). Oznámení a diskuse v diskusním fóru Devuanu, forku Debianu bez systemd. Není to jediný fork GTK 2. Ardour je například postaven na vlastním forku GTK 2 s názvem YTK.
V neděli 17. května 2026 proběhne v Českých Budějovicích první MobileLinux Hackday zaměřený na Linux v mobilech, embedded platformy a open source hardware. Po sedmi úspěšných měsíčních setkáních v Praze se akce přesouvá také do jižních Čech, aby se komunita mobilního Linuxu mohla potkat i mimo hlavní město. Akce se uskuteční v konferenčním sále Vajgar v Clarion Congress Hotelu (Pražská tř. 2306/14) se zahájením mezi 14:00 až 15:00 a … více »
Co máš proti GRUB2 ?
Nestačí v /etc/default/grub
povolit
GRUB_GFXMODE=text a tím zakázat graf. režim ?
Ne ale po pravdě grub2 mi taky nesměl na PC, ale jak distribuce všechny přešly na grub2 tak ho mám všude.
Asi je to fakt pouze o nastavení, a nevidím důvod proč by nemohl botovat i ostatní OS.
Možná by to chtělo podrobnější popis co máš na HDD a co za chyby ten grub vypisuje nebo co dělá - nedělá.
Protože i když tam dáš starý grub tak v příští distribuci už třeba vůbec nebude tak jak dnes není lilo
a co potom?
část menu.lst do kterého se přepíná
title WindowsPortable find --set-root /vistaPe.iso map --mem /vistaPe.iso (hd32) map --hook root (hd32) chainloader (hd32) title PW5 find --set-root /pwhe5.iso map /pwhe5.iso (hd32) map --hook root (hd32) chainloader (hd32)ale je to problém jen když se bootuje ISO, pokud chci bootovat klasicky image když zadám parametry kernelu tak je to v pohodě. Možná může být problém na straně desky (starý NTB Acer Aspire)
starý NTB Acer Aspirejaký model? (já mám Aspire 1356LMi a deska měla občasné problémy, ale pak jsem zjistil, že se jednalo o teplotní problém)
protože s ním nejsou problémy při multibootu ISO (první partice VFAT z které lze nabootovat různé ISONevím, jaké jsou v GRUBU 2 problémy s ISO, ale asi by bylo fajn je nahlásit (popřípadě najít nahlášené) a poslat sem odkaz. Neboli… link or doesn't exist.
Tiskni
Sdílej: