Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
cd zdrojovaslozka/* cilovaslozka
zkopíruji všechny soubory z jedne složky do druhé. Když do příkazu přidám parametr -i, tak bude potřeba každý soubor, který se stejně jmenuje, potvrdit, jestli ho chci přepsat. Zadáním y a entr se přepíše, zmáčknutím jen entr se nepřepíše. Když do příkazu použiju parametr -b, tak se to nebude na nic ptát a všechny soubory, které se jmunují stejně, přepíše, ale vyrobí k nim založní kopii původního. Jaký parametr mám ale použít, když chci, aby mi to všechny soubory se stejným jménem přepsalo automaticky bez zeptání a bez založní kopie původního? Zkoušel jsem ten příkaz zadat bez parametru, ale to nepomůže, funguje to, jako s parametrem -i.
alias | grep alias cp
? Hádám, že to řekne alias cp=cp -i
. Jo-li, pak ten alias odstraň z některého ze souborů
~/.bashrc, ~/.bash_profile, ~/.profile, /etc/profile, /etc/bash.bashrc
alias | grep alias cp
mi řekne:
grep: cp: není souborem ani adresářem
.
Žádné aliasy jsem zatím nevytvářel, takže bych je ani neměl mít.
alias | grep 'alias cp'
Alias můžeš mít nastaven už od výroby.
Takže za prvé to není cd
, ale cp
(z anglického copy). Za druhé jsi nám neřekl, zda chceš kopírovat rekursivně, tzn. kopírovat i případné podadresáře. Zkus si např. příkazem echo zdrojovaslozka/*
vypsat, co by se kopírovalo a zjistíš, že v tom seznamu budou i podadresáře (pokud tedy tam nějaké byly). Myslím, že by ti mohlo pomoci:
cp --force --recursive zdrojovaslozka/ cilovaslozka
Jinak kolega nade mnou správně poznamenal s tím aliasem. V tom to možná bude.
Jinak "korektnější" zápis je:
/bin/cp --force --recursive zdrojovaslozka/ cilovaslozka
Pokud bys potřeboval skutečně zkopírovat jenom soubory, nikoli tedy podadresáře, tak se ozvi -- najdeme pro tebe "nejlepší" řešení.
cp
, ale omylem jsem napsal cd
a už to nejde přepsat.
yes | cp -i ....
Ale jinak si myslím, že řešení vašeho dotazu je přepínač -f (--force)cp --force --recursive zdrojovaslozka/* cilovaslozka
nefungovalo to. Když jsem však vynechal tu hvězdičku, už to funguje lépe až na jednu věc: V cílové složce se mi objevily všechny soubory, ale vedle ních navíc nová složka, která se jmenuje stejně jak zdrojová, a v ni některé podruhé zkopírované soubory.
cp -f zdrojovaslozka/ cilovaslozka
a to neudělalo nic, jenom odpovědělo:
cp: omitting directory `zdrojovaslozka`
cp -f zdrojovaslozka/* cilovaslozka
a to už konečně funguje podle toho, jak jsem chtěl. Stejně tak funguje taky cp --force zdrojovaslozka/* cilovaslozka
Takže hledaný parametr byl opravdu -f
nebo --force
.
Je dobře, že jste našel řešení. Jinak já jsem "zmlsaný" programem rsync
, takže už ani "obyčejný" cp
moc nepoužívám. A tak jsem poradil tak, jak jsem poradil.
Tiskni
Sdílej: