Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Řešení dotazu:
Předpokládám, že onen dedikovaný server má jednu IP adresu. Pokud by měl alespoň dvě, je situace triviální. Domény, které chcete presměrovat na eurooldtimers.com budou mít jedni IP adresu a domény, které chcete přesměrovat na oldtimersacution.com budou mít druhou IP adresu.
Tedy máme pouze jednu IP adresu. V apache vytvoříte dva VirtualHost. Jeden bude mít direktivu ServerHost na eurooldtimers.com a druhý na oldtimersacution.com. V tuto chvíli máte tedy funkční konfiguraci pro ony dvě domény (v této situaci máte zřejmě konfiguraci nyní). Pokud nyní zadáte eurooldtimers.sk (předpokládejme, že existuje), tak váš požadavek sice přijde na váš dedikovaný server, ale protože neodpovídá ani jedné z VirtualHost, tak na něj odpoví Apache defaultním "VirtualHostem" který typicky odpoví It Works nebo něco podobného.
Problém je, jak domutit Apache, aby VirtualHost odpověděl na eurooldtimers.sk. Přesně toto dělá direktiva ServerAlias. Vzorová konfigurace by tedy mohla vypadat nějak takto:
# Apache musi poslouchat na portu 80
Listen 80
# VirtualHost poslouchaji na vsech IP adresach, pripadne muzete specifikovat konkretni
NameVirtualHost *:80
<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/eurooldtimers
ServerName www.eurooldtimers.com
ServerAlias www.eurooldtimers.cz
ServerAlias www.eurooldtimers.sk
ServerAlias www.eurooldtimers.eu
# Dalsi direktivy
</VirtualHost>
<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/oldtimersacution
ServerName www.oldtimersacution.com
ServerAlias www.oldtimersacution.cz
ServerAlias www.oldtimersacution.sk
ServerAlias www.oldtimersacution.eu
# Dalsi direktivy
</VirtualHost>
S podobnými problémy rád poradím i na tomas789@gmail.com
Tiskni
Sdílej: