abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 166 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:33 | Pozvánky

    Blíží se prázdniny a než se rozutečete k moři, je na čase se opět sejít na Virtuální Bastlírně - pravidelném setkání elektroniků, ajťáků, bastlířů a obecně nadšenců do techniky. Co si pro vás strahovští bastlíři připravili tentokrát? Určitě proberou blížící se Linux Days i další události. U softwaru se chvíli zdrží a poví si kupříkladu o tom, jak se zbavit Bambu Cloudu, ale nepřijít o možnost ovládat tiskárnu na dálku. Řeč dojde i na AI,

    … více »
    bkralik | Komentářů: 1
    včera 03:22 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 26.06 tohoto operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.55.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 100 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    29.6. 20:22 | IT novinky

    Craig Loewen na blogu Microsoftu oznámil veřejnou preview verzi WSL kontejnerů, tj. linuxových kontejnerů ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Spouští se příkazem wslc.exe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    29.6. 19:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 9 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.6. 12:55 | Nová verze

    Grafická aplikace Krokiet/Czkawka pro vyhledávání a odstraňovaní nepotřebných souborů (duplicitní soubory, prázdné složky, podobné obrázky, podobná videa, poškozené soubory a další) byla vydána ve verzi 12.0.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Jedná se o poslední verzi frontendu Czkawka GTK nad Czkawka Core. Uživatelům se doporučuje migrovat na frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Představena byla aplikace Cedinia pro Android využívající Czkawka Core. Dostupná je jako APK pro ruční instalaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    29.6. 04:22 | Nová verze

    Po téměř třech letech od vydání verze 9 byla vydána nová verze 10 linuxové distribuce Mageia (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    28.6. 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.6. 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2020 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?

    17.2.2013 10:22 JanM | skóre: 28
    Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?
    Přečteno: 306×
    Dobré dopoledne,

    rád bych, aby se po oskenování stránky (spuštěné tlačítkem na skeneru)
    • otevřelo okno souborového manageru Dolphin s cílovou složkou a předvybraným souborem - to lze pomocí "dolphin --select cesta_k_souboru";
    • avšak je-li cílová složka zobrazena v již běžícím Dolphinu, aby se pouze "vybral" nový soubor.
    Cílem tedy je neotvírat stále nová okna Dolphinu po každém naskenovaném obrázku ani nezavírat již otevřená okna či panely s jinou destinací.

    Na manuálové stránky si KDE SC 4.10 nepotrpí, přepínače na příkazové řádce jsou všeho všudy dva.

    Pomocí qdbusviewer jsem prošel všechny možné vlastnosti, ale nikde jsem nenašel seznam otevřených oken či panelu s informací o zobrazené "cestě".

    Na půl cesty je pouze název okna - Dolphin v něm uvádí poslední část plné cesty (/srv/public se zobrazuje jako public - Dolphin).

    Neznáte někdo jiný fígl?

    P.S. Nerad bych používal jiný souborový manažer.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    17.2.2013 16:21 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?
    Zcela jednoduše, by to šlo prostě kouknutím do seznamu procesů jestli tam ten dolphin --select cesta_k_souboru už nevisí - to je triviální (na dvouřádkový bash skript). Pokud chcete i zjistit, jaké panely jsou otevřené když dolphin začal otevřením třeba domovského adresáře uživatele, asi nezbude než to doprogramovat. Teoreticky by ještě mohl pomoct lsof..
    17.2.2013 19:50 JanM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?
    Díky, takto jsem nakonec skončil: pokud už existuje proces dolphin --select adresář, tak jej přes dbus ukončím (prosté kill -15 občas nefungovalo) a spustím znovu -> tím se "vybere" příslušný naskenovaný soubor.

    Není to úplně ono, ale je to dostatečně dobré.
    18.2.2013 13:32 JanM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?
    A ještě k tomu doplním třešničku na závěr: dolphin je spuštěn démonem scanbd, který je na Archlinuxu unit.service dle systemd.

    Protože scanbd měl občas problém s nalezením skeneru po jeho zapnutí/vypnutí, upravil jsem udev, aby se démon startoval po zapnutí skeneru a ukončil po vypnutí skeneru.

    Jenze ač démon skončil normálně, systemd po time-outu "zabil" i dolphina. Nepomohlo forkování - setsid, nohup, (dolphin &).

    Long story short: problém je v cgroups, neb systemd všechny podřízené procesy drží ve stejné cgroup jako démona, po skončení démona chtě nechtě skončí i podřízené procesy.

    Kromě již uvedeného forkování jsem to "vyřešil" přemístěním PID dolphinu do jiných cgroups. (echo $PID > /sys/fs/cgroups/nekam_jinam/cgroups.proc

    Takže by mne jen zajímalo, jestli ta potíž jde řešit i jinak, třeba v rámci unit files systemd.
    18.2.2013 14:05 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak zjistit cesty otevřené v panelech Dolphinu (dbus, CLI, jakkoliv)?
    Tohle je přesně důvod, proč se lidi brání komplikovanému systemd. Vychytání těhle okrajových situací bude trvat roky (stejně jako tomu bylo a stále je u pulseaudia).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.