Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
dialog --menu "$(< /root/sls/a.menu)" 0 0 0 dialog --menu "$(cat /root/sls/a.menu)" 0 0 0 dialog --menu "$(echo /root/sls/a.menu)" 0 0 0díky za pomoc
Řešení dotazu:
Předpokládám, že hledáte toto:
dialog --menu --file /root/sls/a.menu 0 0 0
Respektive lépe takto:
dialog --title "Testovací menu" --menu "Vyber položku:" 0 0 0 --file /root/sls/a.menu
kdy obsah souboru a.menu
vypadá např. takto:
1 Položka č.1 2 Položka č.2 3 Položka č.3 4 Položka č.4
Tak to asi čteme každý jiný man dialog
. V tom "mém" se totiž píše:
OPTIONS ... The "--file" option tells dialog to read parameters from the file named as its value. dialog --file parameterfile
Ale uznávám, že z toho nemusí být úplně pochopitelné, že to platí i pro položky v menu
místo tohoto "01" "První položka" "02" "Druhá položka" tohle 01+První položka 02+Druhá položkaDíky
Evidentně bude nezbytné, abych tady doplnil ještě zbytek toho odstavce z man dialog
Blanks not within double-quotes are discarded (use backslashes to quote single characters). The result is inserted into the command-line, replacing "--file" and its option value. Interpretation of the command-line resumes from that point. If parameterfile begins with "&", dialog interprets the following text as a file descriptor number rather than a filename.
Jinými slovy, odpověď na váš dotaz zní: "Ne, protože obsah souboru musí odpovídat syntaxi příkazu dialog
, resp. tomu, v jaké podobě očekává zadané parametry."
Nicméně nevidím důvod, proč by parametry s uvozovkami byly výrazně komplikovanější než bez nich. Je to pouze záležitost vhodně zpracovaného výstupu z "čehosi", co vám plní ten soubor pro menu.
Tak sem zkoušel dialog --title "Testovací menu" --menu "Vyber položku:" 0 0 0 --file ./list.mnu
a list.mnu :
A "Chroot ke stávajícímu systému"
S "Reinstalace zavaděče"
D "Příkazový řádek obecně"
F "Instalace"
G "Restart"
funguje. Jak ale výsledek dostat do proměnné ?
Netvrdím, že je to jediná varianta, ale obvykle používám "tempfile", tedy cosi jako:
#!/bin/bash INPUT=/tmp/menu.$$ dialog --title "Testovací menu" --menu "Vyberte položku:" 0 0 0 1 "Položka č.1" 2 "Položka č.2" 3 "Položka č.3" 2>"${INPUT}" selected=$(<"${INPUT}") echo "Vybral jste položku: $selected"
Tiskni
Sdílej: