Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Řešení dotazu:
msttcorefonts
schází-li, ale netvrdím, že je to tím.
Teď záleží jaký vlastně ten font má název a v OS ho musíš namapovat na nějaký rozumný.Hm, co zkusit tohle?
~$ cat ~/.fonts.conf <?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd"> <fontconfig> <dir>~/.fonts</dir> <alias binding="same"> <family>Helvetica</family> <prefer> <family>Arial</family> </prefer> </alias> </fontconfig>Diik za odkaz!
takze chyba je rekl bych v mem Acrobatu nebo v konfiguraci fontu nebo kdo vi kde.Ta chyba není ve tvém Acrobatu, ale v oněch PDF souborech. Jejich součástí by měly být i použité fonty, ale ve tvém případě evidentně nejsou, takže Reader použije jiný. Pokud bys náhodou byl v situaci, kdy daný font v počítači máš, ale přesto ho Reader nepoužije, otevři si skript
acroread
a najdi v něm řádky
ACRO_DISABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_DISABLE_FONT_CONFIGV případě, že totiž v tom skriptu jsou řádky odkomentovány, jako v této ukázce, potom Reader použije substituci u všech fontů, které nejsou vloženy do dokumentu. Takže pokud nejsou zakomentované, tak je zakomentuj. Pokud zakomentované jsou, zkus to ještě znásilnit řádky
ACRO_ENABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_ENABLE_FONT_CONFIGNo a jinak si zkus pohrát se substitucemi ve fontconfig. S tím ti ale neporadím, ~/.fonts už je deprecated a hledat, jak to správně dělat, se mi nechce.
mscorefonts
. Vetsinou jsou zmseny pdf vytvoreny v MS Office (>2007). V debianu se jedna o balicek
ttf-mscorefonts-installer. V SUSE to bude neco podobneho.
Tiskni
Sdílej: