Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
msttcorefonts
schází-li, ale netvrdím, že je to tím.
Teď záleží jaký vlastně ten font má název a v OS ho musíš namapovat na nějaký rozumný.Hm, co zkusit tohle?
~$ cat ~/.fonts.conf <?xml version="1.0"?><!DOCTYPE fontconfig SYSTEM "fonts.dtd"> <fontconfig> <dir>~/.fonts</dir> <alias binding="same"> <family>Helvetica</family> <prefer> <family>Arial</family> </prefer> </alias> </fontconfig>Diik za odkaz!
takze chyba je rekl bych v mem Acrobatu nebo v konfiguraci fontu nebo kdo vi kde.Ta chyba není ve tvém Acrobatu, ale v oněch PDF souborech. Jejich součástí by měly být i použité fonty, ale ve tvém případě evidentně nejsou, takže Reader použije jiný. Pokud bys náhodou byl v situaci, kdy daný font v počítači máš, ale přesto ho Reader nepoužije, otevři si skript
acroread
a najdi v něm řádky
ACRO_DISABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_DISABLE_FONT_CONFIGV případě, že totiž v tom skriptu jsou řádky odkomentovány, jako v této ukázce, potom Reader použije substituci u všech fontů, které nejsou vloženy do dokumentu. Takže pokud nejsou zakomentované, tak je zakomentuj. Pokud zakomentované jsou, zkus to ještě znásilnit řádky
ACRO_ENABLE_FONT_CONFIG=1 export ACRO_ENABLE_FONT_CONFIGNo a jinak si zkus pohrát se substitucemi ve fontconfig. S tím ti ale neporadím, ~/.fonts už je deprecated a hledat, jak to správně dělat, se mi nechce.
mscorefonts
. Vetsinou jsou zmseny pdf vytvoreny v MS Office (>2007). V debianu se jedna o balicek
ttf-mscorefonts-installer. V SUSE to bude neco podobneho.
Tiskni
Sdílej: