abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1845 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Postfix a funkce PHP mail()

    3.3.2013 15:07 Vodny | skóre: 8
    Postfix a funkce PHP mail()
    Přečteno: 819×

    Zdravím všechny co sem zavítají.

    Řeším problém, na který jsem narazil celkem náhodou.

    Mám "poštovný server" postfix, dovecot, MySql. Všechno funguje dobře až teď jsem zjistil že pravděpodobně nefunguje filtr, který přeposílá poštu.

    Dělám na jednom webu (hostovaný na stejném stroji kde je poštovní server), kde potřebuji posílat obsah formuláře skrz email. Používám funkci mail(), která posílá tu zprávu do lokální schránky. Tato schránka zprávu přijme a následně by jí měl sieve filtr rozesla do dalších míst ale maillog mi začne rozhazovat chybu viz níže. Na nějaký server to přijde na jiný ne. Třeba google to přijmde, seznam.cz už ne.

    Mar  3 14:34:36 MySpace postfix/pickup[3550]: EAEB3A80C4B: uid=48 from=<apache>
    Mar  3 14:34:36 MySpace postfix/cleanup[4015]: EAEB3A80C4B: message-id=<20130303133436.EAEB3A80C4B@MySpace>
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/qmgr[1231]: EAEB3A80C4B: from=<apache@MySpace.localdomain>, size=740, nrcpt=1 (queue active)
    Mar  3 14:34:37 MySpace dovecot: auth: mysql: Connected to localhost (myspace)
    Mar  3 14:34:37 MySpace dovecot: lda(info@drevobytsuda.cz): Error: User info@drevobytsuda.cz doesn't have home dir set, disabling duplicate database
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/pickup[3550]: 4F835A80C4C: uid=500 from=<apache@MySpace.localdomain>
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/cleanup[4015]: 4F835A80C4C: message-id=<20130303133436.EAEB3A80C4B@MySpace>
    Mar  3 14:34:37 MySpace dovecot: lda(info@drevobytsuda.cz): sieve: msgid=<20130303133436.EAEB3A80C4B@MySpace>: forwarded to <drevobyt.interiery@seznam.cz>
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/qmgr[1231]: 4F835A80C4C: from=<apache@MySpace.localdomain>, size=912, nrcpt=1 (queue active)
    Mar  3 14:34:37 MySpace dovecot: lda(info@drevobytsuda.cz): sieve: msgid=<20130303133436.EAEB3A80C4B@MySpace>: stored mail into mailbox 'INBOX'
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/pipe[4018]: EAEB3A80C4B: to=<info@drevobytsuda.cz>, relay=dovecot, delay=0.65, delays=0.2/0.02/0/0.43, dsn=2.0.0, status=sent (delivered via dovecot service)
    Mar  3 14:34:37 MySpace postfix/qmgr[1231]: EAEB3A80C4B: removed
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/smtp[4025]: 4F835A80C4C: to=<drevobyt.interiery@seznam.cz>, relay=mx1.seznam.cz[77.75.76.42]:25, delay=1.3, delays=0.18/0.01/1.1/0.01, dsn=5.1.7, status=bounced (host mx1.seznam.cz[77.75.76.42] said: 501

    5.1.7 Invalid email address. (in reply to MAIL FROM command))
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/cleanup[4015]: 9C487A80C4B: message-id=<20130303133438.9C487A80C4B@MySpace>
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/bounce[4026]: 4F835A80C4C: sender non-delivery notification: 9C487A80C4B
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/qmgr[1231]: 9C487A80C4B: from=<>, size=2727, nrcpt=1 (queue active)
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/qmgr[1231]: 4F835A80C4C: removed
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/smtp[4025]: 9C487A80C4B: to=<apache@MySpace.localdomain>, relay=none, delay=0.05, delays=0.04/0/0/0, dsn=5.4.4, status=bounced (Host or domain name not found. Name service error for
    name=MySpace.localdomai$
    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/qmgr[1231]: 9C487A80C4B: removed


    Počítám, že je chyba v tom MAIL FROM command ale nevím, jak jí opravit. Seznamácký server to prostě nedoručí pokud nebude apache@myspace.local existovat? Jestli je tomu tak, tak jak to mám obejít.

     

    Mar  3 14:34:38 MySpace postfix/smtp[4025]: 4F835A80C4C: to=<drevobyt.interiery@seznam.cz>, relay=mx1.seznam.cz[77.75.76.42]:25, delay=1.3, delays=0.18/0.01/1.1/0.01, dsn=5.1.7, status=bounced (host mx1.seznam.cz[77.75.76.42] said: 501 5.1.7 Invalid email address. (in reply to MAIL FROM command))

     

    Děkuju za jakýkoliv tip, který povede správným směrem.


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    3.3.2013 15:48 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix a funkce PHP mail()
    Nepomôže v hlavičke nastaviť FROM na niečo normálne? (konkrétne na email, na ktorom očakávame prípadnú poštu)

    PS: Nebolo by rozumnejšie použiť nejakú knižnicu (napr. PHPMailer, aby tie emaily obsahovali všetky potrebné hlavičky a aby bola menšia šanca, že niekde skončia ako spam)?
    3.3.2013 16:00 azurIt | skóre: 34 | blog: zatial_bez_mena
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix a funkce PHP mail()


    Počítám, že je chyba v tom MAIL FROM command ale nevím, jak jí opravit. Seznamácký server to prostě nedoručí pokud nebude apache@myspace.local existovat? Jestli je tomu tak, tak jak to mám obejít.

    Ano, chyba je presne v tom. Opravis to cez nastavenie spravnej adresy v hlavicke From (parameter $additional_headers):
    http://www.php.net/manual/en/function.mail.php

    Taktiez si spravne nastav domenu v subore /etc/mailname .
    3.3.2013 16:01 Kriegel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix a funkce PHP mail()
    generic mapping

    mrkni dole na EXAMPLE...
    Řešení 1× (Vodny (tazatel))
    3.3.2013 20:23 Vodny | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix a funkce PHP mail()
    Moc Vám lidi děkuju. Neskutečný, jak si umíte poradit.. už abych taky mohl radit. Upravil jsem hlavičky, pošteloval Generic (to bych vživotě nenašel!!!) a už si to běží jak na drátkách.

    Tudíž ještě jednou děkuji a brzy zase nashledanou ;-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.