abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 16:00 | Zajímavý software

    WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 3
    dnes 13:33 | IT novinky

    Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 12:22 | Humor

    Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 15
    dnes 06:00 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:55 | IT novinky

    Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 18:33 | IT novinky

    Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 16:22 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Fedora 43 Asahi Remix s KDE Plasma už funguje na M3. Zatím ale bez GPU akcelerace. Vývojáře lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | IT novinky

    Red Hat představil nový nástroj Digital Sovereignty Readiness Assessment (GitHub), který organizacím umožní vyhodnotit jejich aktuální schopnosti v oblasti digitální suverenity a nastavit strategii pro nezávislé a bezpečné řízení IT prostředí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    BarraCUDA je neoficiální open-source CUDA kompilátor, ale pro grafické karty AMD (CUDA je proprietární technologie společnosti NVIDIA). BarraCUDA dokáže přeložit zdrojové *.cu soubory (prakticky C/C++) přímo do strojového kódu mikroarchitektury GFX11 a vytvořit tak ELF *.hsaco binární soubory, spustitelné na grafické kartě AMD. Zdrojový kód (převážně C99) je k dispozici na GitHubu, pod licencí Apache-2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (27%)
    Celkem 908 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18

    8.4.2013 10:45 Radek | skóre: 10 | Kromeriz
    Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18
    Přečteno: 240×
    Zdravim,

    je to cca 14dni co se zacal Firefox zasekavat pri nacitani stranek. Chova se tak, ze otevru okno, tak se otevre, otevru-li nekolik panelu, tak se zasekne (nekomunikuje, nenacita) a po chvilce pokracuje v nacitani stranek. Probehl update na verzi 20, po kterem problem pretrvava.

    Zadny zasah z me strany se neprovadel, zadna kriticka aktualizace neprobehla. Zatim sem nenasel pricinu.

    Poradite cim by to mohlo byt, co hledat?

    Odpovědi

    9.4.2013 19:49 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18
    Nějakej plugin?

    Co si založit nového uživatele a vyskoušet firefox tam.
    9.4.2013 21:16 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18
    Přiznám se, že jsem Firefox léta nepoužíval, nebylo proč. Teď nedávno, před pár dny, jsem ho ale spustil (aktuální). Coby letitý bývalý uživatel Opery a nyní N let Chromia jsem nevěřil vlastním očím, že to, co dělá Firefox, je v roce 2013 možné. Restart Firefoxu po instalaci témata? Proboha proč? (A lá restart Windows 98 po instalaci programu.) Start Firefoxu skoro delší než boot systému? Extrémně pomalý Javascript (klikání na "počkat" při spuštění notebooku v iPythonu), ale co bylo nejhorší, zátěž CPU při pitomém přepínání mezi taby, kdy se to jakoby i na chvilku seklo. To Firefox pořád funguje jako jeden proces a jedna blbost na otevřené stránce v jednom tabu může shodit celý prohlížeč se všemi taby? Mozille by někdo mohl říct, že bohužel web už není text, ale paralelně spuštěná kupa aplikací (což je mi proti srsti, ale nic s tím nenadělám). A těch problémů bylo ještě víc. Takže jsem Firefox zase po dni zavřel, přenastavil Chromium a na obyčejné brouzdání zapnul Konqueror. Nevidím sebemenší důvod, proč by dnes měl někdo používat Firefox, který se ze svých chyb za celou tu dobu prostě nepoučil a nechává je de facto jako typické features. Vám bych doporučil promazat cache, zakázat postupně pluginy a uvidíte. Ale mě pomalost Firefoxu opět odradila, abych jej v blízké době spustil.
    10.4.2013 09:24 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18
    jiste, daleko vyhodnejsi je pouzivat googli adware ...

    A bez pardonu, resit start aplikace, kterou spustim tak mozna jednou denne, muze leda blb.
    10.4.2013 11:26 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zasekavani Firefox 19, 20 na Fedora18
    Já používám firefox a bez problémů, ono to chce si ho taky trochu nastavit a nestahovat z www kdejakou pičovinu která ff spomaluje.

    A start neřeším je pouze jeden při puštění PC.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.