Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Řešení dotazu:
fixmbr
a fixboot
.
Jestli mě paměť neklame, v MBR je pro zavaděč k dispozici celých 512 byte.Celých rozhodně ne.
Jestli mě paměť neklame, v MBR je pro zavaděč k dispozici celých 512 byte. Do toho zavaděč při nejlepší vůli nenarveš...."LILO can be placed in the master boot record (MBR) or the boot sector of a partition...."
Asi jde o nepochopení záměru tazatele. Ten chce instalovat linux windows uživatelům. Pokud se uživateli nebude linux líbit, tak se ho zbaví. Z toho pohledu je cesta bootování pomocí windows bootloaderu nejlepší možnost.Tak s tím souhlasím. Kamarád to takhle pro sebe dělal. Vtipné na tom bylo to, že ty windows vyžadovaly (nevím jestli to ještě platí) kopii toho, co by jinak bylo zapsáno do MBR o velikosti 512B. Musel bych se ho zeptat, ale jestliže se pak zbytek bootloaderu nacpe za MBR, kam se nacpe zbytek windowsoidního bootloaderu, to fakt netuším.
To, že by se windows uživatel zbavil windowsu není moc pravděpodobné, spíš je pravděpodobnější, že si nechá oboje (windows jako zálohu, kdyby něco), navíc práce se soubory je na win partition z linuxu bez problémů, takže další důvod, proč si ty win klidně nechat. Toto jsou ty nejrealističtější scénáře, takže bych se držel toho.Já nevím, mně přijde z dlouhodobého hlediska dualboot tak nějak zbytečný.
Kdysi jsem to používal a nebyla to kopie MBR ale boot sektoru.Pravda. Tam se dá taky zneužít pár následujících sektorů, že?
BTW chainloder v grubu funguje nemlich stejně. ono se toho na bootloaderu prostě moc vymyslet nedá…To mi zní jako nesmysl. Při běžném použití chainloaderu se nic do žádných souborů nekopíruje. Jestli umí navíc chainloadovat i ze souboru, to netuším.
Tiskni
Sdílej: