abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:55 | Humor

    Microsoft poskytl FBI uživatelské šifrovací klíče svého nástroje BitLocker, nutné pro odemčení dat uložených na discích třech počítačů zabavených v rámci federálního vyšetřování. Tento krok je prvním známým případem, kdy Microsoft poskytl klíče BitLockeru orgánům činným v trestním řízení. BitLocker je nástroj pro šifrování celého disku, který je ve Windows defaultně zapnutý. Tato technologie by správně měla bránit komukoli kromě

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 12
    dnes 01:44 | Komunita

    Spotify prostřednictvím svého FOSS fondu rozdělilo 70 000 eur mezi tři open source projekty: FFmpeg obdržel 30 000 eur, Mock Service Worker (MSW) obdržel 15 000 eur a Xiph.Org Foundation obdržela 25 000 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 18:11 | Zajímavý software

    Nazdar! je open source počítačová hra běžící také na Linuxu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Autorem je Michal Škoula.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 16:55 | Nová verze

    Po více než třech letech od vydání verze 1.4.0 byla vydána nová verze 1.5.0 správce balíčků GNU Guix a na něm postavené stejnojmenné distribuci GNU Guix. S init systémem a správcem služeb GNU Shepherd. S experimentální podporou jádra GNU Hurd. Na vývoji se podílelo 744 vývojářů. Přibylo 12 525 nových balíčků. Jejich aktuální počet je 30 011. Aktualizována byla také dokumentace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:44 | Zajímavý software

    Na adrese gravit.huan.cz se objevila prezentace minimalistického redakčního systému GravIT. CMS je napsaný ve FastAPI a charakterizuje se především rychlým načítáním a jednoduchým ukládáním obsahu do textových souborů se syntaxí Markdown a YAML místo klasické databáze. GravIT cílí na uživatele, kteří preferují CMS s nízkými nároky, snadným verzováním (např. přes Git) a možností jednoduchého rozšiřování pomocí modulů. Redakční

    … více »
    2012 | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Zajímavý software

    Tým Qwen (Alibaba Cloud) uvolnil jako open-source své modely Qwen3‑TTS pro převádění textu na řeč. Sada obsahuje modely VoiceDesign (tvorba hlasu dle popisu), CustomVoice (stylizace) a Base (klonování hlasu). Modely podporují syntézu deseti různých jazyků (čeština a slovenština chybí). Stránka projektu na GitHubu, natrénované modely jsou dostupné na Hugging Face. Distribuováno pod licencí Apache‑2.0.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Nová verze

    Svobodný citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 8. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.1. 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.1. 14:00 | Komunita

    Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    22.1. 11:00 | IT novinky

    Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (22%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (11%)
     (35%)
    Celkem 595 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 22.1. 15:24
    Rozcestník

    Dotaz: Jak na datove uloziste?

    5.5.2013 20:04 Johnny31
    Jak na datove uloziste?
    Přečteno: 366×
    Zdravím,

    rozhodl jsem se, ze si postavim/zprovoznim vlastni fileserver - nejake takove prozatim skromnejsi verejne uloziste dat, budu na tom delat ve volnym case a spis zatim pro zabavu, takze podle toho budou vypadat i investice, zatim mam nekolik serveru Dell CS24-SC, do kterejch mam v planu dat 2x3TB-4TB + 2x120GB SSD do raidu 1, ale mam ted trochu zmatek v tom jak realizovat primo fileserver na linuxu, na jinym foru mi bylo doporuceno pouzit Debian, je pro tyto ucely vhodny? Je samba vhodna jako poskytovatel dat pro web aplikaci, nebo existuje nejaka jina aplikace, kterou bych mel pouzit? Co takovy apache? Nebo by mely byt data linkovana pres FTP? Programuju v .Netu, takze klient bude v ASP.NETu. Zaroven je potreba nejakym zpusobem overovat uzivatele, kteri budou data stahovat a trochu upravovat sirku pasma, to by melo jit pres apache na IP adresu, zatim netusim co by bylo nejlepsi pro dynamicky vytvareni nastaveni pro IP adresy, existuje neco dobre pouzitelnyho pro tenhle typ projektu? Jak by melo probihat overovani uzivatele? Ono IP adresa nemusi byt uplne unikatni udaj pro konkretniho uzivatele, zvlast kdyz je jedna verejna IP sdilena, nevite jak se tohle resi v praxi?

    Netusite jak tohle resi obdobny sluzby na trhu?

    Nebo obecne muzete me prosim nejak nasmerovat kudy dal?

    Budu vdecny za jakykoliv uzitecny informace,

    Diky,

    Jan

    Odpovědi

    6.5.2013 01:17 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na datove uloziste?
    Debian je hodně přehledný a časem prověřený, takže pro něj existuje spousta návodů. Mohu ho doporučit pro prakticky jakýkoliv server.

    Samba je pro veřejný server prakticky nepoužitelná. FTP není moc bezpečné a mívá problémy s firewally.

    Apache umí ověřovat uživatele i limitovat šířku pásma pro jednotlivé IP adresy.

    ASP.NET není na Linuxu zrovna běžná technologie. I přesto je pro Apache celkem podporovaná, ale fungují tam jenom standardizovaná rozhraní (např. nefunguje EntityFramework) a bude to žrát spoustu výkonu.

    V praxi se neřeší, že více uživatelů sdílí IP adresu. Když jsou přihlášeni a mají kredit, nejsou limitováni. Když nejsou přihlášeni nebo jim došel kredit, limituje se to na IP adresu.

    Obdobné služby to řeší tak, že mají svůj vlastní web server (třeba RapidShare), modul pro existující web server (třeba Mega používá nginx) nebo alespoň webovou aplikaci (ownCloud)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.