Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Gocr
. Program spouštím z konzole s těmito paramtry [petr@localhost Plocha]$ gocr -f HTML -i meditace.jpg -o meditace.txt
.
Výstupní soubor se sice vytvoří, ale zůstane prázdný. Zatím se mi nepovedlo najít řešení tohoto problému. Budu vděčný za jakoukoli relevantní odpověď
Petr
PS: Základní návod jsem našel zde.
tesseract test.jpg out -l ces
jsem dostal hlášku o neoprávněném přístupu do paměti. Google mi hodil odkaz na bugzillu, kde jsem našel hodně podobnou chybu.
Nakonec byl problém na mé straně. Bylo třeba doinstalovat balíček pro češtinu yum install tesseract-langpack-ces.noarch
a pády ustaly.
Nicméně, výstupní text je stále nečitelný, problém dělají znaky s diaktitikou. Zkusím ještě potrápit strejdu Googla, nicméně budu věčný za jakoukoli radu.
Petr
Tiskni
Sdílej: