The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Gocr
. Program spouštím z konzole s těmito paramtry [petr@localhost Plocha]$ gocr -f HTML -i meditace.jpg -o meditace.txt
.
Výstupní soubor se sice vytvoří, ale zůstane prázdný. Zatím se mi nepovedlo najít řešení tohoto problému. Budu vděčný za jakoukoli relevantní odpověď
Petr
PS: Základní návod jsem našel zde.
tesseract test.jpg out -l ces
jsem dostal hlášku o neoprávněném přístupu do paměti. Google mi hodil odkaz na bugzillu, kde jsem našel hodně podobnou chybu.
Nakonec byl problém na mé straně. Bylo třeba doinstalovat balíček pro češtinu yum install tesseract-langpack-ces.noarch
a pády ustaly.
Nicméně, výstupní text je stále nečitelný, problém dělají znaky s diaktitikou. Zkusím ještě potrápit strejdu Googla, nicméně budu věčný za jakoukoli radu.
Petr
Tiskni
Sdílej: