Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.
Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.
Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
[global] workgroup = MYWORKG server string = Samba Server security = user hosts allow = 192.168.1. 127. load printers = no printcap name = /dev/null printing = bsd guest account = nobody map to guest = Bad Password username map = /etc/samba/smbusers log file = /var/log/samba/%m.log max log size = 50 domain master = yes preferred master = yes dns proxy = no oplocks = yes level2 oplocks = yes use sendfile = yes readraw = yes writeraw = yes aio read size = 1 acl check permissions = no client ntlmv2 auth = yes ntlm auth = no unix extensions = no [share] comment = Some music files path = /srv/share browseable = yes guest ok = yes read only = no valid users = nobody, myuser force user = root force group = mygroup create mask = 0664 directory mask = 0775mount paramentry na klientu (používám automount ze systemd včetně klíčů pro jednotlivé uživatele):
//server/share on /media/share type cifs (rw,relatime,vers=1.0,sec=ntlmssp,cache=strict,unc=\\server\share,multiuser,domain=SERVER,uid=0,noforceuid,gid=100,forcegid,addr=192.168.1.3,file_mode=0664,dir_mode=0755,nounix,noperm,rsize=61440,wsize=65536,actimeo=1)Poradíte někdo, kde by mohl být zakopán pes způsobující, že názvy souborů či adresářů končící na jednu či více teček se na klientu zobrazují poněkud krypticky?
Řešení dotazu:
touch test.
fungovat bude, v exploreri subor s takymto nazvom nevytvoris.
Tiskni
Sdílej: