Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
wlan0 IEEE 802.11bgn ESSID:"brmlab.cz" Mode:Managed Frequency:2.432 GHz Access Point: F4:EC:38:C8:B2:D6 Bit Rate=65 Mb/s Tx-Power=15 dBm Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off Encryption key:off Power Management:off Link Quality=70/70 Signal level=-40 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:14209 Invalid misc:7503 Missed beacon:0
can't add wlan0 to bridge bridge: Operation not supportedNapada nekoho neco? :)
Chápu co myslíš, ale takhle to fungovat nebude. Pokud bys měl WiFi router, tak ho můžeš dát doprostřed jako "repeater". Potom by se choval jako mezičlánek, co ti zesiluje signál. Je to jako kdyby si dva lidi přehazovali lahve s pivem - buď budou házet dva na velkou vzdálenost s tím, že občas nějakou nechytí (spadne spojení), nebo bude uprostřed třetí, vzdálenost jakou lahev letí se zmenší na polovinu a nebude problém je chytat.
Další možnost je koupit si WiFi dongle s anténou do USB. Jen musíš dávat pozor na to, že větší anténa je těžší a dongle se ti může stejně jako mně rozlomit Ale musím říct, že s tou 27cm anténou jsem chytal i sítě, o kterých jsem dřív vůbec nevěděl
Ideální by bylo mít WiFi dongle, k němu připojit směrovou anténu a udělat si na ní stojánek. Potom bys neměl mít problém chytit WiFi sítě i na stovky metrů, ale není to zadarmo. Slyšel jsem o člověku (a viděl jsem i fotky), co neplatí za internet, protože se se silnou anténou připojuje na otevřenou WiFi vzdálenou 900 metrů Je to WiFi síť nějakýho hotelu a nemůže si to vynachválit
Tiskni
Sdílej: