Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
wlan0 IEEE 802.11bgn ESSID:"brmlab.cz" Mode:Managed Frequency:2.432 GHz Access Point: F4:EC:38:C8:B2:D6 Bit Rate=65 Mb/s Tx-Power=15 dBm Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off Encryption key:off Power Management:off Link Quality=70/70 Signal level=-40 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:14209 Invalid misc:7503 Missed beacon:0
can't add wlan0 to bridge bridge: Operation not supportedNapada nekoho neco? :)
Chápu co myslíš, ale takhle to fungovat nebude. Pokud bys měl WiFi router, tak ho můžeš dát doprostřed jako "repeater". Potom by se choval jako mezičlánek, co ti zesiluje signál. Je to jako kdyby si dva lidi přehazovali lahve s pivem - buď budou házet dva na velkou vzdálenost s tím, že občas nějakou nechytí (spadne spojení), nebo bude uprostřed třetí, vzdálenost jakou lahev letí se zmenší na polovinu a nebude problém je chytat.
Další možnost je koupit si WiFi dongle s anténou do USB. Jen musíš dávat pozor na to, že větší anténa je těžší a dongle se ti může stejně jako mně rozlomit Ale musím říct, že s tou 27cm anténou jsem chytal i sítě, o kterých jsem dřív vůbec nevěděl
Ideální by bylo mít WiFi dongle, k němu připojit směrovou anténu a udělat si na ní stojánek. Potom bys neměl mít problém chytit WiFi sítě i na stovky metrů, ale není to zadarmo. Slyšel jsem o člověku (a viděl jsem i fotky), co neplatí za internet, protože se se silnou anténou připojuje na otevřenou WiFi vzdálenou 900 metrů Je to WiFi síť nějakýho hotelu a nemůže si to vynachválit
Tiskni
Sdílej: