Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
wlan0 IEEE 802.11bgn ESSID:"brmlab.cz" Mode:Managed Frequency:2.432 GHz Access Point: F4:EC:38:C8:B2:D6 Bit Rate=65 Mb/s Tx-Power=15 dBm Retry long limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off Encryption key:off Power Management:off Link Quality=70/70 Signal level=-40 dBm Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0 Tx excessive retries:14209 Invalid misc:7503 Missed beacon:0
can't add wlan0 to bridge bridge: Operation not supportedNapada nekoho neco? :)
Chápu co myslíš, ale takhle to fungovat nebude. Pokud bys měl WiFi router, tak ho můžeš dát doprostřed jako "repeater". Potom by se choval jako mezičlánek, co ti zesiluje signál. Je to jako kdyby si dva lidi přehazovali lahve s pivem - buď budou házet dva na velkou vzdálenost s tím, že občas nějakou nechytí (spadne spojení), nebo bude uprostřed třetí, vzdálenost jakou lahev letí se zmenší na polovinu a nebude problém je chytat.
Další možnost je koupit si WiFi dongle s anténou do USB. Jen musíš dávat pozor na to, že větší anténa je těžší a dongle se ti může stejně jako mně rozlomit Ale musím říct, že s tou 27cm anténou jsem chytal i sítě, o kterých jsem dřív vůbec nevěděl
Ideální by bylo mít WiFi dongle, k němu připojit směrovou anténu a udělat si na ní stojánek. Potom bys neměl mít problém chytit WiFi sítě i na stovky metrů, ale není to zadarmo. Slyšel jsem o člověku (a viděl jsem i fotky), co neplatí za internet, protože se se silnou anténou připojuje na otevřenou WiFi vzdálenou 900 metrů Je to WiFi síť nějakýho hotelu a nemůže si to vynachválit
Tiskni
Sdílej: