Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
Řešení dotazu:
pohnout kabelem ? asi nekomunikuje s pc
Jj , jediné řešení vidím ve vygenerování xorg.conf , a přidat do něj ručně frekvenci monitoru a rozlišení.
Něco ve smyslu :
Section "Monitor"
# HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "Samsung SMXL2370HD"
HorizSync 30.0 - 81.0
VertRefresh 56.0 - 75.0
Option "DPMS"
EndSection
Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 24
Option "Stereo" "0"
Option "nvidiaXineramaInfoOrder" "DFP-2"
Option "metamodes" "nvidia-auto-select +0+0"
SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1920x1080" "1440x900" EndSubSection
EndSubSection
EndSection
Přesně tohle potřebuji, ale trošku se bojím do toho jen tak psát údaje. Zkusim to změnit podle toho co vim a pak mě prosím oprav/doplň:
Section "Monitor"
# HorizSync source: edid, VertRefresh source: edid
Identifier "Monitor0"
VendorName "Unknown"
ModelName "ACER AL2216W"
HorizSync 30.0 - 81.0 --- Tohle nevím
VertRefresh 56.0 - 75.0 --- Tohle předpokládám že je frekvence, tu mám 60 Hz
Option "DPMS" --- Tohle nevím
EndSection
Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Device0"
Monitor "Monitor0"
DefaultDepth 22 --- Palce předpokládám
Option "Stereo" "0" --- Jestli to sou repráky, tak ty nemám
Option "nvidiaXineramaInfoOrder" "DFP-2" --- Nemám nVidia, ale ATI Radeon X1600
Option "metamodes" "nvidia-auto-select +0+0" --- Nemám nVidia, ale ATI Radeon X1600
SubSection "Display"
Depth 22 --- Palce předpokládám
Modes "1920x1080" "1440x900" EndSubSection ---- Rozlišení, používám 1680x1050, což je max, další nevim co snese
EndSubSection
EndSection
[ 45.845] (II) RADEON(0): Output DVI-0 has no monitor section [ 45.884] (II) RADEON(0): Output S-video has no monitor section [ 45.924] (II) RADEON(0): Output DVI-1 has no monitor section [ 46.161] (II) RADEON(0): EDID for output DVI-0 [ 46.161] (II) RADEON(0): Printing probed modes for output DVI-0 [ 46.161] (II) RADEON(0): Modeline "1024x768"x60.0 65.00 1024 1048 1184 1344 768 771 777 806 -hsync -vsync (48.4 kHz e) [ 46.161] (II) RADEON(0): Modeline "800x600"x60.3 40.00 800 840 968 1056 600 601 605 628 +hsync +vsync (37.9 kHz e) [ 46.161] (II) RADEON(0): Modeline "800x600"x56.2 36.00 800 824 896 1024 600 601 603 625 +hsync +vsync (35.2 kHz e) [ 46.161] (II) RADEON(0): Modeline "848x480"x60.0 33.75 848 864 976 1088 480 486 494 517 +hsync +vsync (31.0 kHz e) [ 46.161] (II) RADEON(0): Modeline "640x480"x59.9 25.18 640 656 752 800 480 489 492 525 -hsync -vsync (31.5 kHz e) [ 46.200] (II) RADEON(0): EDID for output S-video [ 46.240] (II) RADEON(0): EDID for output DVI-1 [ 46.240] (II) RADEON(0): Output DVI-0 connected [ 46.240] (II) RADEON(0): Output S-video disconnected [ 46.240] (II) RADEON(0): Output DVI-1 disconnected [ 46.240] (II) RADEON(0): Using exact sizes for initial modes [ 46.240] (II) RADEON(0): Output DVI-0 using initial mode 1024x768
Takže tvá karta nevidí z nějakého důvodu tvůj monitor, přesněji řečeno není se s ním schopna domluvit. Projevují se tak často pokřivené piny v konektoru a strašně blbě se to opravuje. Vyzkoušej monitor s jiným PC a jiný monitor s tvým PC, abys vědel co zlobí.
Do "xorg.conf" dej:
Section "Monitor" Identifier "<default monitor>" VendorName "ACER" ModelName "AL2216W" HorizSync 30.0 - 82.0 VertRefresh 56.0 - 76.0 Option "DPMS" EndSection
, to by mělo stačit.
Pokud se to rozběhne, tak si nastuduj "man xorg.conf" sekce "MONITOR SECTION" a donastav si "DisplaySize"
cvt a potom ho cez xrandr pridat.
/usr/bin/xrandr --newmode "640x480" 31.50 640 664 704 832 480 489 492 520 -hsync -vsync /usr/bin/xrandr --newmode "800x600" 49.50 800 816 896 1056 600 601 604 625 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1024x768" 78.75 1024 1040 1136 1312 768 769 772 800 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1152x864" 108.00 1152 1216 1344 1600 864 865 868 900 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1280x800" 83.50 1280 1352 1480 1680 800 803 809 831 -hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1280x960" 108.00 1280 1376 1488 1800 960 961 964 1000 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1280x1024" 135.00 1280 1296 1440 1688 1024 1025 1028 1066 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1440x900" 136.75 1440 1536 1688 1936 900 903 909 942 -hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1600x1200" 162.00 1600 1664 1856 2160 1200 1201 1204 1250 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1680x1050" 146.25 1680 1784 1960 2240 1050 1053 1059 1089 -hsync +vsync /usr/bin/xrandr --newmode "1920x1080" 148.50 1920 2008 2052 2200 1080 1084 1089 1125 +hsync +vsync /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "640x480" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "800x600" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1024x768" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1152x864" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1280x800" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1280x960" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1280x1024" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1440x900" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1600x1200" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1680x1050" /usr/bin/xrandr --addmode VGA1 "1920x1080" /usr/bin/xrandr --output VGA1 --mode "1920x1080"
Tiskni
Sdílej: