Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
gentoo když jsi pokročilý.
Jmenovanou distribuci bych doporučoval pouze tomu, kdo chce vidět, jak distribuce nemá vypadat, případně tomu, kdo se chce rychle vrátit zpět k Windows.
Debian? Kdepak, 32768 klíčů opravdu není dost pro všechny.
Poradil by mi nekdoMusíš počítat s tím, že na dotaz (zvláště tohoto typu) dostaneš různé rady, u kterých často neuvidíš souvislost s dotazem, tak mi pak nenadávej ;).
jiz nadale nesouhlasim s politikou Microsoftu.To je hezká motivace, ale obvykle nestačí. Lidi jako ty se často frustrovaní vracejí k Windows. Navíc není jasné, zda nesouhlasíš s cenovou politikou (chceš jiné Windows zadarmo) nebo vyjebáváním se zákazníky (ani pak to nebudeš mít lehké).
Mám zkušenosti (server side) s Ubuntu a CentOS.Takže?
Kde mi bylo řečeno že grafik tyto nástroje v Linuxu nemůže sehnat (GIMP, Inkscape).Cpát někomu alternativy je problém i když jsou sebelepší.
Je to trochu OT, ale pokud by si to četl nějaký grafik rád uvítám nějaký názor. Jestli je to skutečně tak neefektivní, nebo je jen líný. Osobně si myslím že je to jen o zvyku.I Trabant versus Ferrari je jen o zvyku. Nejsem grafik a nebudu se pouštět do GIMP versus Photoshop, ale oblíbil jsem si Inkscape, takže k němu něco málo říct můžu. U Inkscape i laik jako já pozná, že se nejedná o žádný profesionální software. Jestli je grafik líný či nikoliv s tím nemá nic společného, grafika není práce u pásu, kde řekneš: „Zítra už nepůjdeš k pásu X, ale k pásu Y. A teď se běž se podívat, jak se to dělá.“ Jestliže toto přirozeně nechápeš, pak mám pocit, že bys neměl druhým lidem vybírat nástroje, se kterými budou muset nějak intenzivně pracovat.
Proto jsem se radši zeptal Vás odborníků.Zeptal ses bandy lidí s hromadou názorů na obecnou otázku, navíc tisíckrát omílanou ;). Ale tak, aby ti to nebylo líto, tak můžeš zkusit Sabayon, to je distribuce, o které reálně uvažuju alespoň pro jeden stroj.
Možná bys mohl trochu ubrat, styl "lidi jako ty" není asi na místě.Když ubereš na vztahovačnosti, tak to taky možná pomůže, i když já nemám v tomhle ohledu, co říkat. Za „lidi jako ty“ dosaď „lidi v tvé situaci“, budu se snažit to tak taky psát, pokud je ti předchozí způsob nepříjemný.
Čekal jsem něco ve stylu "Mám firmu kde mi běží 14 PC na systemu(xy), bezi to super muzu doporucit popripade poradit.Tím mě utvrzuješ v tom, že jsem tě pochopil správně. Je vás víc, kteří chodíte do porady s jasným očekáváním a jste pak zklamaní. A velmi podobným způsobem se pouštíte do
Ale i tak ti děkuji za názor. =o)Možná pomůže, možná ne, ale jistě neuškodí :). Nadšených pokusů a následných zklamání už jsem viděl kupu a neprospívá to ani nadšenci, ani uživatelům ani těm, co pak musí bývalého nadšence trpět. Doporučuju opatrnost. Tedy zpět k...
Čekal jsem něco ve stylu "Mám firmu kde mi běží 14 PC na systemu(xy), bezi to super muzu doporucit popripade poradit.Ono je potřeba se zaměřit na to, co s tím systémem budou dělat, jaké aplikace budou používat, jaký hardware máš k dispozici a jaké problémy se dají očekávat. Už jen to, že tvůj dotaz nic takového neobsahuje, znamená, že střílíš naslepo. V takovém případě se dá očekávat, že tě čekají závažnější problémy než ty, které plynou z výběru distribuce.
Rozhodl jsem se zmigrovat dvě pracovní stanice na Fedoru 19. Není jiná možnost než to vyzkoušet, poté se velice rád podělím o své dojmy.Blog na Abclinuxu by mohl být na tohle dobré místo. Jinak o články na toto téma má typicky zájem LinuxEXPRES. Ne vždy je potřeba článek napsat, na LinuxEXPRESu si myslím stále ještě poradí i s kusými informacemi třeba ve formě rozhovoru. A dojeď na nějakou konferenci, ať kromě systému poznáš i lidi ;).
chmod 700 ~/.ssh
. A pak již to přirozeně šlo. (tedy že práva 744 pro adresář zamezily přístup přes klíče, nicméně 744 práva na jiné distribuci funkcionalitě nebránily) Velmi si dokážu představit, že bych mohl pustit nějaký program kontrola_konfigurace
a ten by prošel na základě zaznamenaných pravidel mou konfiguraci a vytvořil report, a v případě BFU ještě v nějaké grafickém hávu.
kompatibilniho MACAKde to roste?
Tiskni
Sdílej: