19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
TikTok ve Spojených státech v sobotu večer místního času přerušil činnost. Uživatelé čínskou firmou vlastněné sociální sítě dostali zprávu, že aplikaci kvůli zákazu nelze používat. TikTok je momentálně nedostupný v obchodech s aplikacemi Google Play a App Store. Podle zákona přijatého loni a potvrzeného v pátek soudem měla platforma do dneška přerušit spojení se svou mateřskou společností ByteDance, která sídlí v Číně, nebo činnost v
… více »Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Ahoj,
konečně jsem se dokopal, abych se přihlásil do své oborové odborné společnosti, tak mě jako dlouhodobého příznivce mj. Linuxu a LaTEXu napadlo, zdali se nestát členem i CZLUGu a/nebo CSTUGu. Ač se snažím linuxovou scénu sledovat, aktivity prvně jmenované moc nevidím, podle stránek vypadá ve stavu hluboké hibernace. Druhá se zdá být aktivnější. Jejich příručky a návody na LaTEX jsou skvělé. Ale pořád mi trochu vrtá hlavou, čemu těch mých pár stovek přispěje? Vyplatí se to?
A co Vy? Přispíváte nějak nějakému takovému (linuxovému, ...) sdružení? Takový letní dotaz, líný, nedůležitý, lehce úvahový.
Členem CSTUGu jsem tak nějak ze setrvačnosti, příspěvky sice platím a Zpravodaj dostávám, ale už je to dávno, co jsem se na jeho aktivitách nějak aktivně podílel, a moc nevěřím, že by se to v nejbližší době změnilo.
O členství v CZLUGu jsem kdysi uvažoval, ale odradilo mne, když se jeho výbor nechal nesmyslně zatáhnout do svaté války jistého jedince proti jisté distribuci. To je ale historie, dnes si spíš uvědomuji, že by mé přípdné členství dopadlo úplně stejně jako to v CSTUGu (a navíc, jak správně podotýkáte, je aktivita sdružení v současnosti poněkud homeopatická).
Tiskni Sdílej: