Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
BackendException: ssh connection to 192.168.0.100:22 failed: Unknown server 192.168.0.100Pricemz se tam normalne SSHacknu
rdiff-backup
(akorát nesmí porovnávat obsah souborů, ale jen délky a čas změny – jinak by se přenášelo všechno pořád sem a tam). Případně tam nahodit Btrfs a používat jeho snapshoty (pak stačí rsync
).
Ale lepší asi bude použít hotové řešení – viz duplicity výše.
remove-older-than time Delete all backup sets older than the given time. Old backup sets will not be deleted if backup sets newer than time depend on them. See the TIME FORMATS section for more information. Note, this action cannot be combined with backup or other actions, such as cleanup. Note also that --force will be needed to delete the files rather than just list them.
Tak to dá rozum, že musíš jednou týdně/měsíčně dělat full backup, abys přerušil řetězec inkrementálních.Já chápu, že je to u duplicity by-design a že s šifrovanými tary nic lepšího udělat nelze. Považuji to ale za blocker, kvůli kterému to nemůžu používat (protože u mě má full 100 GB a denní inkrement je 10 MB).
Přece nebudeš mít jeden full a za ním stovky denních inkrementálů, všechny na sobě závislé, s rizikem poškození celé zálohy při poškození jednoho inkrementálu.Jiné zálohovací technologie, například rdiff-backup, nemají s tím, co jsem popsal, problém, aniž by musely každou chvíli dělat full backup.
Některé zálohovací softy (např. backuppc nebo dirvish, z těch co znám) čistí nejdříve starší inkrementální a po čase pročistí i plné, aby třeba zbyl jen jeden za měsíc či kvartál.A nebo umí "lagging full" (termín jsem si teď vymyslel), kdy prostě máš vždy N verzí dozadu a neřešíš. Bohužel všechny zpřístupňují data stroji na druhé straně.
Tiskni
Sdílej: