Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
client sent HTTP/1.1 request without hostname (see RFC2616 section 14.23): /w00tw00t.at.ISC.SANS.Win32:)a v CLI zase
Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using xx.xx.xx.xx for ServerNamepři restartu serveru
Co jsem se poohlížel po řešení, tak to bylo zápisem do /etc/hosts
. To se mi moc nezdá, neb bych očekával, že toto má řešit definice VirtualHost v souboru /etc/apache2/sites-available/default
add FQDN - tady je mi pořád divné, že ať do /etc/apache2/sites-available/default
napíšu za ServerName cokoliv (nebo to vypoznámkuji), chová se to pořád stejně (nečekal bych, že budu nervózní z toho, že něco jede )
Listen 80
. Ale jak jsem psal výš, přijde mi, jako by to zcela ignorovalo, co tam napíšu. Soubor se však 100% používá - udělám-li chybu v DocumentRoot, tak to přestane fungovat.
htpd.conf
vůbec nevede. Zdá se, že se od jeho používání ustoupilo. Dokonce jsem to pochopil tak, že pro default se ServerName ani nepoužívá. Pak ale nechápu tu hlášku při startu Apache, která mi evokuje chybové hlášení..
Could not reliably determine the server's fully qualified domain name..Odkud si tedy Apache zjišťuje FQDN? Že by to opravdu mělo být nastaveno v
/etc/hosts
?
Tiskni Sdílej: