Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Jo já u Ubuntu /Kubuntu/ Xubuntu měl totéž. V Archlinuxu tytéž appky nepadají takže pro mne jasné vysvětlení (v ubuntu fungují aplikace kdy se jim zachce).
Je pravda že v 12.04 se stabilita zlepšila a moje mladá to má na netbooku.
Např. KPPP v okně profilu, při kliknutí na tlačítko nový, úplně vytuhne a nejde ani zavřít (pouze zavřením terminálu). Nevypíše vůbec nic.Toto nie je pad, to je bug. Riesenim je obratit sa na autora/maintainera KPPP nech na toto konkretne tlacitko doplni nejaky "verbose" debugging mod (napr. na nejaky parameter) aby si zistil v ktorom okamihu to pada. Potom by si mu poslal tieto info spat.
Pokud si nastavim jiný ikony (je tam na výběr víc druhů) tak všude v nabídkách, v oknech i na ploše asi třetina ikon zmizí a zůstává tam jen název souboru.Toto nie je pad. Pravdepodobne ta sada ikon nema implementovane niektore mena. Treba to ohlasit autorovi/maintainerovi tej sady ikon. Treba mu povedat zoznam kde sa tie ikony nezobrazuju (napr. "Text editor Gedit - menu 'Save as'"), pravdepodobne bude z schopny z toho odvodit nazov ikony.
Když nezavřu všechny programy a dám se odhlásit (nebo vypnout), tak při dalším spuštění počítače se objeví "Rozpoznáno ohlášení o pádu".Toto je pad. Bohuzial nevieme o ktoru aplikaciu sa jedna. Navrhujem zalozit novu temu "Pri prihlaseni do KDE pada nejaka aplikacia, ako zistim ktora to je".
top
. Vzhledem k poznámce, že KPPP je program z Kubuntu, tak současným během více programů z různých grafických prostředí by mohlo dojít k vyčerpání paměti.
Tiskni
Sdílej: