Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Jo já u Ubuntu /Kubuntu/ Xubuntu měl totéž. V Archlinuxu tytéž appky nepadají takže pro mne jasné vysvětlení (v ubuntu fungují aplikace kdy se jim zachce).
Je pravda že v 12.04 se stabilita zlepšila a moje mladá to má na netbooku.
Např. KPPP v okně profilu, při kliknutí na tlačítko nový, úplně vytuhne a nejde ani zavřít (pouze zavřením terminálu). Nevypíše vůbec nic.Toto nie je pad, to je bug. Riesenim je obratit sa na autora/maintainera KPPP nech na toto konkretne tlacitko doplni nejaky "verbose" debugging mod (napr. na nejaky parameter) aby si zistil v ktorom okamihu to pada. Potom by si mu poslal tieto info spat.
Pokud si nastavim jiný ikony (je tam na výběr víc druhů) tak všude v nabídkách, v oknech i na ploše asi třetina ikon zmizí a zůstává tam jen název souboru.Toto nie je pad. Pravdepodobne ta sada ikon nema implementovane niektore mena. Treba to ohlasit autorovi/maintainerovi tej sady ikon. Treba mu povedat zoznam kde sa tie ikony nezobrazuju (napr. "Text editor Gedit - menu 'Save as'"), pravdepodobne bude z schopny z toho odvodit nazov ikony.
Když nezavřu všechny programy a dám se odhlásit (nebo vypnout), tak při dalším spuštění počítače se objeví "Rozpoznáno ohlášení o pádu".Toto je pad. Bohuzial nevieme o ktoru aplikaciu sa jedna. Navrhujem zalozit novu temu "Pri prihlaseni do KDE pada nejaka aplikacia, ako zistim ktora to je".
top
. Vzhledem k poznámce, že KPPP je program z Kubuntu, tak současným během více programů z různých grafických prostředí by mohlo dojít k vyčerpání paměti.
Tiskni Sdílej: