Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Jo já u Ubuntu /Kubuntu/ Xubuntu měl totéž. V Archlinuxu tytéž appky nepadají takže pro mne jasné vysvětlení (v ubuntu fungují aplikace kdy se jim zachce).
Je pravda že v 12.04 se stabilita zlepšila a moje mladá to má na netbooku.
Např. KPPP v okně profilu, při kliknutí na tlačítko nový, úplně vytuhne a nejde ani zavřít (pouze zavřením terminálu). Nevypíše vůbec nic.Toto nie je pad, to je bug. Riesenim je obratit sa na autora/maintainera KPPP nech na toto konkretne tlacitko doplni nejaky "verbose" debugging mod (napr. na nejaky parameter) aby si zistil v ktorom okamihu to pada. Potom by si mu poslal tieto info spat.
Pokud si nastavim jiný ikony (je tam na výběr víc druhů) tak všude v nabídkách, v oknech i na ploše asi třetina ikon zmizí a zůstává tam jen název souboru.Toto nie je pad. Pravdepodobne ta sada ikon nema implementovane niektore mena. Treba to ohlasit autorovi/maintainerovi tej sady ikon. Treba mu povedat zoznam kde sa tie ikony nezobrazuju (napr. "Text editor Gedit - menu 'Save as'"), pravdepodobne bude z schopny z toho odvodit nazov ikony.
Když nezavřu všechny programy a dám se odhlásit (nebo vypnout), tak při dalším spuštění počítače se objeví "Rozpoznáno ohlášení o pádu".Toto je pad. Bohuzial nevieme o ktoru aplikaciu sa jedna. Navrhujem zalozit novu temu "Pri prihlaseni do KDE pada nejaka aplikacia, ako zistim ktora to je".
top
. Vzhledem k poznámce, že KPPP je program z Kubuntu, tak současným během více programů z různých grafických prostředí by mohlo dojít k vyčerpání paměti.
Tiskni
Sdílej: