GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Subject: =?iso-8859-2?Q?P=F8ed=E1vac=ED_protokol-archiv?=
ideálně v bash scriptu s výstupem utf8 ...
Na netu jsem našel řešení s pythonem, ale pro bash + standatdní příkazy jako reformail a pod. jsem nenašel nic.
Víte někdo o takovém řešení ?
předem díky
Milan
Řešení dotazu:
/usr/bin
? Proč by to nemohl být pythoní script? Nebo script v perlu? To co je v hlavičce je jasně text zakódovaný pomocí MIME quoted-printable s definicí znakové sady mezi prvními 2 otazníky. v Perlu je pro MIME zpracování knihovna perl-MIME-tools. Pak ten script zavolám bashi a mám co potřebuji.
import re, string, sys
from email.header import decode_header
import codecs
def getheader(header_text, default="ascii"):
"""Decode the specified header"""
headers = decode_header(header_text)
header_sections = [unicode(text, charset or default) for text, charset in headers]
return u"".join(header_sections)
UTF8Writer = codecs.getwriter('utf8')
sys.stdout = UTF8Writer(sys.stdout)
if len(sys.argv) > 0:
hdr=sys.argv[1]
a=getheader(hdr)
print u''+a
else:
print "error"
V bashi pak
subj=`cat "$bfile" | reformail -x Subject:`
subjd=`python /root/bin/maildec.py "$subj"`
Snad to jde jednodušeji, ale líp jsem to nesesmolil.
Tiskni
Sdílej: