Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravím, nedávno jsem se rozhodl přeinstalovat mailový server na firmě, už nějak zlobil, je to staříčkej debian5, postfix, dovecot, posftixadmin, roundcube na iRedAdmin, později jsem přidal SOGo a snažím se zprovoznit openchange + smb4.
Cíle: - rozchodit IMAPS SSL - OK - rozchodit SSMPT SSL - OK - jednoduché administrativní rozhraní na přidávaní mailových schránek (iRedAdmin) - OK (dostačující) - komunikace s AD (Windows2012) vč. proxyaddress - OK - kalendář - Thunderbird(OK), SOGo(OK), Outlook(-) - adresář - Thunderbird(OK), SOGo(OK), Outlook(-) - rozchodit nativně klienty: Thunderbird(OK), Outlook(-), SOGo(OK), Roudcube(Vyřazeno ze hry)
Problém1 je celkově s Outlookem, jelikož je tvrdohlavý a musí mít své názvy složek přes IMAP4 (Odeslaná pošta, Infected Items, Nevyžádaná pošta, apod.), některé s těchto složek jdou ručně přenastavit, ale je to otrava(navíc ne100% řešení), doslechl jsem se, že dovecot umí něco jako XLIST a některé složky rovnou přemapovat, ale toto se mi nepodařilo, další zádrhel nastal s kaledářem, ten mi taky v outlooku nefunguje dobře. Proto jsem se někde dočetl, že nad tím vším ostatní spouštějí openchange+smb4 a tím se získá skoro nativní exchange. Na toto jsem již bohužel krátký. Tak se chci zeptat, zda s stím má někdo nějaké zkušenosti? Základ je nastavit sambu4, ale já ji nechcu nastavit jako DC (což bylo ve všech návodech, které jsem našel), chtěl bych ji (smb4) připojit již do existující domény ad.xx-xx.cz, brát uživatele z AD Windows2012 a nad tím vším tedy pak spustit openchange (automatizovaně), aby uživatele bral právě s Windows AD (určítě skupiny, kteří mají právo na email).
Problém2 SOGo mi zobrazuje špatně češtinu, nevím proč, všude jsem nastavil UTF-8, ale např. Osobní kalendař se zobrazuje "Osobní kalenda?"....
PS: Ověřovaní uživatelů dovecot jsem nastavil přes AD (jen uživatelé se skupiny XXXX-EMAILS), aliasy přes proxyaddress, takže mi vše funguje s imapem jak má, iRedAdmin slouží jen na takové mimo AD adresy :) Problém je hlavně outlook......
Tiskni
Sdílej: