Čeští policisté společně se svými tureckými kolegy zadrželi 51 lidí, kteří se podle kriminalistů podíleli na provozu podvodného call centra v Istanbulu. Skupina je spojena s 1173 případy podvodů na českých občanech, při kterých vznikla škoda přes 553 milionů korun.
Immich byl vydán v nové verzi 3.0.0. Jedná se o alternativu k výchozím aplikacím od Googlu a Applu pro správu fotografií a videí umožňující vlastní hosting serveru Immich. K vyzkoušení je demo. Immich je součástí balíčků open source aplikací FUTO. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 4 - WiFi. Na výběr je Debian, Ubuntu a Kubuntu. Předobjednat jej lze za 949 liber (26 500 korun).
Podman (Pod Manager), nástroj umožňující vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota, byl vydán v nové major verzi 6.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešena je i vážná bezpečnostní chyba CVE-2026-57231.
Společnost Sony oznámila, že od ledna 2028 přestane vydávat nové hry pro PlayStation na fyzických discích. Všechny budoucí tituly budou dostupné výhradně v digitální podobě na PlayStation Store.
Google Chrome 150 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 150.0.7871.46 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 433 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Soudní dvůr Evropské unie potvrdil rekordní pokutu 4,125 miliardy eur (100 miliard Kč) americké technologické firmě Google ze skupiny Alphabet. Pokutu firmě v roce 2018 vyměřila Evropská komise (EK) za to, že Google podle ní zneužívá operačního systému Android k potlačení konkurence na trhu vyhledávacích služeb.
Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa povolila firmě Anthropic obnovit plný přístup klientů k modelům umělé inteligence (AI) Fable 5 a Mythos 5. Ty byly nedostupné bezmála tři týdny kvůli bezpečnostním obavám vlády, třebaže americké ministerstvo obchodu minulý pátek povolilo omezený přístup k modelu Mythos 5 pro některé „důvěryhodné“ domácí organizace.
Francúzska organizácia na ochranu spotrebiteľa, po viac než ôsmych rokoch skúmania, žaluje Epson za plánované zastarávanie tlačiarní. Súd sa začína dnes, 2. 7. 2026, vo francúzskom Nanterre.
Erin Catto, autor open source 2D fyzikálního enginu Box2D (Wikipedie), představil nový 3D fyzikální engine Box3D. Engine je již používán ve hře The Legend of California.
backup3.coolhousing.net:/mnt/ on /mnt/nfs type nfs (rw,addr=87.236.)
pres rsync jsem vse rsyncl:
rsync -av --delete /home/vmail/ /mnt/nfs/vmail/
a v couriru zmenil radky:
#MYSQL_HOME_FIELD "/home/vmail"
MYSQL_HOME_FIELD "/mnt/nfs/vmail"
Od té doby prostě nejde spojení s IMAP serverem navazat. Na nfs lze pod vmail userem zapisovat. Napada někoho čím to může být? Pokud vratím adr. /home/vmail, tak vse zase jede
authmysqlrc což je pouze autentizační informace k nastavené a běžící MySQL databázi. Když to tomu databázovemu stroji urvete pod rukama tak se nedivte, že to neběží. Takže buď ručně přestavit, nebo najít v konfiguraci courieru generační skript a ten pustit se správným adresářem, nebo to nasymlinkovat (pokud to půjde)
cat /etc/fstab
# /etc/fstab: static file system information.
#
# Use 'blkid' to print the universally unique identifier for a
# device; this may be used with UUID= as a more robust way to name devices
# that works even if disks are added and removed. See fstab(5).
#
# file system mount point type options dump pass
backup3.coolhousing.net:/mnt/cli0 /mnt/nfs nfs defaults 0 2
lsb_release -d
Description: Debian GNU/Linux 6.0.8 (squeeze)
Feb 17 23:11:52 server imapd: Connection, ip=[::ffff:89.102.x.x]
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: received auth request, service=imap, authtype=login
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: authmysql: trying this module
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: SQL query: SELECT username, password, "", 5000, 5000, "/mnt/nfs/vmail", CONCAT(SUBSTRING_INDEX(username,'@',-1),'/',SUBSTRING_INDEX(username,'@',1),'/'), quota, "", "" FROM mailbox WHERE username = 'uzivatel@domena.cz'
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: password matches successfully
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: authmysql: sysusername=<null>, sysuserid=5000, sysgroupid=5000, homedir=/mnt/nfs/vmail, address=uzivatel@domena.cz, fullname=<null>, maildir=domena.cz/uzivatel/, quota=0, options=<null>
Feb 17 23:11:53 server authdaemond: Authenticated: sysusername=<null>, sysuserid=5000, sysgroupid=5000, homedir=/mnt/nfs/vmail, address=uzivatel@domena.cz, fullname=<null>, maildir=domena/uzivatel/, quota=0, options=<null>
Tiskni
Sdílej: