Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Řešení dotazu:
Co je na takovémto výchozím chování špatného?Všechno. Je na snad něco dobrého na tom, že program nedělá, co mu řekneš?
evince fig.pdf
-- a divím se, co se sakra stalo.
V žádném případě si nemá porgram, který spustím z příkazové řádky[*], domýšlet, že ve skutečnosti nechci soubor otevřít podruhé, když jsem si právě o to explicitně řekl.
[*] U document-centric UI může být situace jiná.
soffice
. I když další soubor otevřu napřímo s příkazové řádky soffice soubor
tak nový proces nevznikne, ale soffice zjistí, že už běží a jen běžícímu procesu předá požadavek na otevření dalšího souboru. Podobně dopadne i otevření textového souboru v kate
, také běží jen jeden proces editující více souborů. Nemluvě o emacs
a dalších editorech.
libreoffice soubora na stejném desktopu se má otevřít nové okno s tím souborem. Zda bude editovatelný, či nikoli, zda to bude druhý pohled, či nezávislé otevření, jakou to hodí hlášku, či zda dostanu na výběr, jak se s ním má naložit, atd. -- v tomto směru jsou skutečně různé možnosti. Dávám obecně přednost ‚hloupým‘ programům, které udělají přesně, co jsem jim, řekl, a prostě ho nezávisle otevřou znovu. Maximálně si při případném pokusu o uložení stěžují, že jim soubor na disku mezitím změnil někdo jiný. Ale o toto tu nejde, základní potíž nejsou detaily druhého otevření, ale to, že program udělá něco úplně jiného.
pokud ja udelam chybu dobre me tak, nechci aby nekdo myslel za me, kdyz neco delam tak vim co delam.A proč potom vůbec používáte *Office?
cd /adresář/kde/už/pracuji/v/jiném/terminálutak to desktopové prostředí detekuje a namísto vykonání cd v shellu mě přepne do toho jiného terminálu? Ještěže Vim, Inkscape a GIMP fungují příčetně...
Tiskni Sdílej: