V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Řešení dotazu:
Co je na takovémto výchozím chování špatného?Všechno. Je na snad něco dobrého na tom, že program nedělá, co mu řekneš?
evince fig.pdf
-- a divím se, co se sakra stalo.
V žádném případě si nemá porgram, který spustím z příkazové řádky[*], domýšlet, že ve skutečnosti nechci soubor otevřít podruhé, když jsem si právě o to explicitně řekl.
[*] U document-centric UI může být situace jiná.
soffice
. I když další soubor otevřu napřímo s příkazové řádky soffice soubor
tak nový proces nevznikne, ale soffice zjistí, že už běží a jen běžícímu procesu předá požadavek na otevření dalšího souboru. Podobně dopadne i otevření textového souboru v kate
, také běží jen jeden proces editující více souborů. Nemluvě o emacs
a dalších editorech.
libreoffice soubora na stejném desktopu se má otevřít nové okno s tím souborem. Zda bude editovatelný, či nikoli, zda to bude druhý pohled, či nezávislé otevření, jakou to hodí hlášku, či zda dostanu na výběr, jak se s ním má naložit, atd. -- v tomto směru jsou skutečně různé možnosti. Dávám obecně přednost ‚hloupým‘ programům, které udělají přesně, co jsem jim, řekl, a prostě ho nezávisle otevřou znovu. Maximálně si při případném pokusu o uložení stěžují, že jim soubor na disku mezitím změnil někdo jiný. Ale o toto tu nejde, základní potíž nejsou detaily druhého otevření, ale to, že program udělá něco úplně jiného.
pokud ja udelam chybu dobre me tak, nechci aby nekdo myslel za me, kdyz neco delam tak vim co delam.A proč potom vůbec používáte *Office?
cd /adresář/kde/už/pracuji/v/jiném/terminálutak to desktopové prostředí detekuje a namísto vykonání cd v shellu mě přepne do toho jiného terminálu? Ještěže Vim, Inkscape a GIMP fungují příčetně...
Tiskni
Sdílej: