Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Zdravím,
nemáte prosím někdo zkušenost s nějakou webovou aplikací, na kterou bych mohl nahrát video a následně ho sledovat? Prostě něco jako youtube doma.
Ideálně s autentifikací účtů.Automatickou konverzí na flash, nebo kodek dle potřeby, když z toho nebude wmv, tak je mi to jedno.
Jde mi prostě o náhrání nějakého toho videa a možnost ukázání ho mimo domov, aniž bych ho musel nahrávat na server třetí strany.
Předem děkuji za rady.Řešení dotazu:
Ideálně s autentifikací účtů.Případně s HTTP autentizací.
Řešením je samozřejmě napsat www stránku. Ale programováním webů se nezabývám a ani nehodlám.
Mým cílem bylo spíš aby to zvládl nahrát a pustit i můj počítači nepostižený tatínek, tetička atp. Pro ty je i pouhé nahrávání na ftp nepřekonatelný problém
Šlo mi jen nějakou poměrně jednoduše nasaditelnou službu pro BFU. Podobných věcí třebas na fotky je poměrně dost, ale něco co je přímo určené pro video jsem nenašel.
net use
jim vyrobí server jako písmenko. A pak si video pustí jako "svůj" soubor na svém disku, třeba pomocí vlc. Ale znamená to všechn zúčastněné stroje nastavit.
Odkudkoliv,tetička byla jen zjedušující příklad, jinak bych to řešil vpn nebo výše zmíněným owncloudem a klientem.
Prostě něco jako webová fotogalerie, ale s videem, které se dá pusti ve www prohlížeči.
Jednoznacne subsonic. Prehrava hudbu, videa. Je to uz pomerne pokrocila java web aplikace, ktera se da spustit bez sloziteho nastavovani. Ma klienty i pro android, iphouny a ms.
V pripade, ze uzivatel ma uz hodne velkou sbirku dat... 200-300GB+, lze subsonic nainstalovat jako Tomcat aplikaci, coz je uz pomerne slusne robustni stabilni reseni, ktere zvladne i hodne přes 10TB hudby.
V pripade videa je samozrejme stezejni sila HW pro prekodovani zdrojovych videi, pro ktere se pouziva ffmpeg (ve stylu ffmpeg -ss %o -i %s -async 1 -b %bk -s %wx%h -ar 44100 -ac 2 -v 0 -f flv -vcodec libx264 -preset superfast -threads 0...lze modifikovat). Takze nejaky chcipacky atom ci celer nebude pro video to prave orechove.
Co se tyce "diskretniho" prehravani soukromych medii online cestou nema toto reseni v tuto chvili konkurenci. Pro bezpecny-sifrovany pristup-prenos lze schovat tomcat za apache s SSL.
Vice na subsonic.org.
K subsonic...zajemce si muze poridit licenci na jeden mesic nebo deset let, v tomto ohledu vidim drobnou vyhodu pro novacka v tom, ze si za 19 kc vyzkousi plnou funkcionalitu a v pripade spokojenosti si to prodlouzi do aleluja, nikdo z nej hned netaha tisice.
Samo by bylo lepsi, kdyby autor nechtel nic :), ale poslednich par let si rikam, ze radsi prispeju(spolu s ostatnima) tu a tam 10-20 penez(za kvalitni a pro me prinosny sw) aby byl developer happy, nez aby projekt umrel do par mesicu po vytvoreni nebo se znej stal osekanej free shit, kterej v realu skoro nic neumi a nuti me kupovat jakesi korporatni licence.
A nakonec pokud by mel nekdo zasadni problem s licencovanim u subsonicu lze zvolit ""necistou" cestu" a podivat se do kodu...pak staci pochopit jak funguje generator cisel pro licence a lze si vytvorit licenci vlastni bez vedomi autora. Pevne doufam, ze to neni pripad puvodniho tazatele a ze projekt diky velke spokojenosti s nim podpori.
Tiskni
Sdílej: