Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Uvažuji všechny weby (subdomény) poskytovat i/nebo výhradně na SSL. Jelikož kromě webmailu (kde mám certifikát od RapidSSL) mám ještě asi 15 subdomén 3.řádu, jeví se jako nejvýhodnější Wildcard certifikát.
Když jsem procházel nabídky, občas mě z ceny omývalo. Snad jen RapidSSL a Postsignum (ta je nejlevnější).
Případně, pokud někdo používá, uvítám odkaz na takový Web - vyzkouším.
Řešení dotazu:
Děkuji za obě odpovědi.
Ano, ten "žolík" by měl být využit na firemních webech, převážná většina je pro zaměstnance firmy a partnery, několik je jich pro běžný lid.
V současnosti mám Mailserver certifikát od GeoTrust a o Wildcard jsem uvažoval vzhledem k ceně o Postsignum. NIcméně, GeoTrust je ještě cenově přijatelný (kolem 2k5 Kč).
Právě proto, aby různé prohlížeče nehlísily problémy, jsem položil ten dotaz, protože nevím, jak je to u běžných lidí.
Díky za info. Asi to tedy nebudu riskovat a koupím taky GeoTrust (i když s tím má zase problém většina Androidů - lze používat a Windows Mobile - odmítá používat).
Tiskni
Sdílej: