Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
Ach jo. Konspirační teorie pod každým článkem v novinách, NSA s termokamerami v pisoárech a teď už se ani na dobrý trolling nemůže člověk spolehnout.
Vážený bezejmenný přispěvateli. Pro zisk zápočtu z předmětu "Úvod do trollování I(a)" je nutné prokázat kreativitu, originalitu a schopnost přednést urážky a posměch inferencí, nikoliv přímočaře a primitivně. Rozebereme-li si váš příspěvek podrobně, dopouštíte se už zezačátku dvou základních chyb.
Celkově tedy hodnotím vaší práci jako nedostatečnou. Pokud nemáte dostatek studijního materiálu, doporučuji zadat do vašeho oblíbeného vyhledávacího enginu fráze jako „How to become a good troll“, „Key to success at Internet trolling“ a podobně. Lecčemu se můžete přiučit i na konkurenčních českých portálech zabývajících se informačními technologiemi. Některé z nich zastřešují skutečné mistry svého oboru.
Mnoho zdaru a nedejte se odradit prvním neúspěchem.
SERVER - Gentoo
+ Mám vše v rukou
+ Čistá kompaktní instalace
+ Náš sw kompilován na serveru přes pkg management se stává "nativním"
- Instalace déle trvá
DESKTOP - Gentoo
+ Vyvíjím pro Gentoo
+ Mám vše v rukou
+ Aktoální sw
- Instalace i update déle trvá
lebo potrebujem ext4 ktory je lepsi ako zfs
Tak tohle srovnání Trabantu s Ferrari mě královsky pobavilo, objektivně i „filozoficky“.
+1
Ja sa bavím na tom ako sa stále náhliš za výkonom, ktorý je možné získať nastavením.
Server - Debian
Velké spektrum balíčků, jednoduchá správa software přes aptitude.
Server - CentOS
1) Větší kompatibilita pro komerční programy. (jednou jsem dostával edu licenční SAS Miner na Debian a dalo to dost práce). 2) SElinux
Desktop
openSUSE.
Velmi kvalitní podpora KDE prostředí, rozsáhlý repozitář, většina desktop funkcí uřiditelná přes Yast. Mirně konzervativní distro s možností připojení
v podstatě aktuálních repozitářů pro části, které bych rád aktuální.
(na hlavním systému se nic nerozbilo po 5 letech a při přechodu asi přes asi 5 aktualizací.)
Server - CentOS
Desktop - Arch Linux || Fedora
"filozoficka idea"?
Tiskni Sdílej: