Kdo chce podpořit společnost Nintendo v jejím boji proti open source softwaru (Ryujinx, yuzu, …), může si koupit Nintendo budík Alarmo za 100 dolarů. Za jak dlouho bude na budík naportován Doom?
Včera měl na Maxu premiéru film Money Electric: The Bitcoin Mystery (Tajemství Bitcoinu). Tvrdí, že Satoshi Nakamoto je bitcoinový vývojář Peter Todd. Ten to odmítá.
Tým soulscircuit pracuje na open source přenosných počítačích pilet 5 console a pilet 7 tablet postavených na Raspberry Pi 5. V plánu mají kampaň na Kickstarteru.
Soud ve Spojených státech nařídil společnosti Google, aby otevřela svůj obchod s aplikacemi Google Play konkurenci. Uživatelé systému Android mají získat více možností stahovat aplikace a platit za transakce v nich uskutečněné. Rozsudek navazuje na loňský verdikt poroty týkající se tvůrce hry Fortnite, firmy Epic Games.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.3. Vylepšena byla správa notifikací i vlastní vzhled.
Organizace Free Software Foundation Europe u příležitosti včerejšího Dne Ady Lovelace vydala pod licencí CC BY-SA (Uveďte původ - Zachovejte licenci) půlhodinový animovaný film Ada & Zangemann - Příběh softwaru, skateboardů a malinové zmrzliny vycházející ze stejnojmenné knížky (online verze ve francouzštině).
Byla vydána nová verze 1.11.0 dynamického programovacího jazyka Julia (Wikipedie) určeného zejména pro vědecké výpočty. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v poznámkách k vydání. Aktualizována byla také dokumentace. S vydáním verze 1.11 se předchozí verze 1.10 stala novou LTS verzí nahrazující verzi 1.6.
Byla vydána nová verze 6.8 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.6.
Byla vydána nová stabilní verze 6.8 (YouTube) multiplatformního frameworku a GUI toolkitu Qt. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o LTS verzi. Pro komerční uživatele byla prodloužena podpora ze 3 na 5 let.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.2 (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovky v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Řešení dotazu:
#!/bin/bash export MOUNT="/cesta/k/nfs/svazku" if ! ping -c 1 192.168.0.1 ; then umount -f -l $MOUNT else if grep -qs $MOUNT /proc/mounts; then echo "OK" else mount $MOUNT; fi fi
/etc/NetworkManager/dispatcher.d
. Skript má k dispozici informace o tom, které připojení to bylo a co se s ním stalo.
Jak moc spolehlivě se dá ta určitá síť detekovat?Nevím, jestli jsem se vyjádřil dostatečně jasně, NetworkManager v tuto chvíli drátové sítě nedetekuje. V tomto případě je potřeba, aby skript provedl detekci sám ať už z údajů od NetworkManageru nebo údajů, které si sám zjistí.
Jde např. nějak jednouše zjistit MAC adresu default-gw?Dá se to vypreparovat třeba i z výstupu
arping
, ale třeba se najde elegantnější způsob. Pokud už probíhala nějaká komunikace, tak ip neighbor
.
Hm,úplně ideální by bylo nějaký kryptografický ověření, že je člověk ve správné síti, ale to je asi z říše scifi...To by asi nebyl velký problém. Kromě standardních nástrojů (802.1x, které myslím NM nezvládne připojit automaticky právě proto, že sítě nedetekuje) si může člověk zkusit s tou bránou popovídat po nějakém zabezpečeném protokolu. Brána pak může přijímat spojení pouze z lokální sítě. V podstatě by na to mělo stačit SSH.
Tiskni Sdílej: