Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Ahoj,
potrebuju nahravat zvuk a generovat z nej za urcite casove useky spektrogram (neco jako obrazek v priloze).
Z 99% se bude nahravat pouze sum, zajimaji me anomalie, ktere na histogramu dobre poznam.
Proteze bude zarizei pripojene pres mobilni internet, rad bych co nejmensi prenos dat.
Sice nemam M2M rarif, ale treba T-Mobile u nej chce 21Kc/MB => mobilni net je vzdy drahy...
Neresete prosim veci typu jak na misto dotahnout wifinu.
Staci hodne spatna kvalita zvuku, zkousel jsem arecord
s S16
a asi to bude OK. Ale usporne na misto to zrovna neni, takze musim pouzit nejaky kodek. Ale jaky?
Uvazoval jsem o speex, ale ten mozna je dobry jen na mluvene slovo. Ja nechci zastavit nahravani, pokud se nemluvi, nahravat se musi porad.
Spektrogramu jsem zkousel kreslit pres sox
, ale neumi na vstupu zpracovat speex, musim mu dat treba wav. A to je dalsi problem, proc nejde z ffmpeg
poslat rourou do sox
zvuk?
$ arecord -f S16_LE -c1 -r8000 -t raw | speexenc - --le S16_LE.SPX $ sox S16_LE.SPX -n spectrogram sox FAIL formats: no handler for file extension `SPX' $ ffmpeg -i S16_LE.SPX -f sox - | sox - -n spectrogram ffmpeg version 0.8.13-6:0.8.13-0ubuntu0.13.10.1, Copyright (c) 2000-2014 the Libav developers built on Jul 15 2014 13:48:35 with gcc 4.8.1 *** THIS PROGRAM IS DEPRECATED *** This program is only provided for compatibility and will be removed in a future release. Please use avconv instead. Input #0, ogg, from 'S16_LE.SPX': Duration: 00:00:19.43, start: 0.005000, bitrate: 16 kb/s Stream #0.0: Audio: libspeex, 8000 Hz, 1 channels, s16 Incompatible sample format 's16' for codec 'pcm_s32le', auto-selecting format 's32' Output #0, sox, to 'pipe:': Metadata: encoder : Lavf53.21.1 Stream #0.0: Audio: pcm_s32le, 8000 Hz, 1 channels, s32, 256 kb/s Stream mapping: Stream #0.0 -> #0.0 Press ctrl-c to stop encoding sox FAIL formats: can't open input `-': can't find sox file format identifier $ ffmpeg -i S16_LE.SPX S16_LE.WAV $ sox S16_LE.WAV -n spectrogram $ # ted je to ok
Ziskana data potrebuju posilat pres mobilni net na centralni server a tam je asi 2 roky archivovat (nereste vyznam archovace sumu ). Jak nejlepe ukladat? Nejaky zvukovy soubor? Ale jaky kodek?
Kdyz pouzivam arecord s S16 pise to "Signed 16 bit Little Endian, Rate 44100 Hz, Stereo", co to presne je? 16bit integer? Takze bych mohl ukladat v databazi zvuk jako cisla? To je asi velka blbost...
Jakym programem nahravat?arecord. Nastav mu přes -r menší samplerate a -c 1, protože nepotřebuješ stereo.
Cim kreslit spektrogramy?FFTW + custom export do nějakého obrázku, pokud ti jde o výkon (to by mělo zvládnout i to WRT). Nebo něco v pythonu
import matplotlib.pyplot as plt fig = plt.figure(figsize=(wfsize/100,samples/100+2), dpi=100) ax = plt.Axes(fig, [0., 0., 1., 1.]) ax.set_axis_off() fig.add_axes(ax) ax.imshow(wf, aspect="normal") plt.savefig("o.png",bbox_inches='tight')
To je asi velka blbost...Proč by to měla být blbost? Všechno v počítači jsou čísla . Ukládat ale jednotlivé samply do databáze už blbost je, protože jich je strašně moc.
analýzu třeba v těch sdr toolech, ty jsou docela optimalizované, co jsem četl (praktickou zkušenost s nimi nemám)Kvalita dost kolísá. Třeba v gnuradiu jsou některé bloky (osmosdr source) zoufale pomalé a jiné jsou v pohodě.
Tiskni Sdílej: