Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
lspci | egrep -i --color 'network|ethernet' 09:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5752 Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02) 0c:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01)Podle mne je to ale jen nějaký nepořádek v network-manageru.
||/ Název Verze Architektura Popis +++-==============-============-============-================================= ii network-manage 0.9.10.0-1 i386 network management framework (dae
Řešení dotazu:
Kedy ti to presne robi? Mna stve, ze sa u mna neschopnost browsovat objavuje tiez, ale odpoji sa wifi. Doteraz samotne odpojenie prebehlo vzdy, ked som bol dalej od PC (aj iba na minutu, system sa netvari, ze sa uspal) a preto neviem detaily.
Mam rovnaky wifi adapter, takze mozno chyba driveru? Pouzivas b43 alebo wl driver? Ja pouzivam b43 pod kernelom 3.13.0-34-generic #60-Ubuntu...
Inak network-manager mam verzie 0.9.8.8-0ubuntu7
Pochopitelně je to zase nějaký bug v network-manageru.K takovému závěru nevidím dostatek informací.
V nm-appletu jsem zpozoroval, že nově připojil i drát, který byl odpojen.Vím, že takovéto metafory jsou hrozně cool, ale popravdě řečeno nemám nejmenší tušení, co tato věta znamená, zvláště v kontextu té následující.
Proto i IP byla naprosto nesmyslná.Nevidím jediný logický důvod, proč by IP měla kdy být naprosto nesmyslná kromě zjevné chyby nebo porušení paměti. Adresa se nastavuje buď dle uživatelské konfigurace nebo dle dat z vnějšího zdroje. Z celého popisu vůbec není zřejmé, které připojit a odpojit se týká fyzického kabelu a které profilu připojení a není vůbec jasné, zda byl během celé té akce připojený kabel či nikoliv. Možná jenom špatně čtu a něco mi uniklo, ale celý ten popis je tak zmatečný, že mi přijde nesmyslné z něj vyvozovat jakýkoli závěr o jakémkoli software.
Asi si to jen nepochopil.Uznávám, že popsat správně chybu je umění, proto se to při skutečném hlášení chyb řeší doplňujícími dotazy.
Byl jsem připojen pomocí WiFi mimo dock, do kterého je zapojen drát. To znamená, že drát byl fyzicky odpojen. Network Manager správně nejdříve připojil WiFi a vše fungovalo tak jak mělo, ale asi po čtyřech sekundách se rozhodl, že připojí i drát.Jaký význam má drát připojený do docku ve chvíli, kdy je notebook mimo dock?
Ale jelikož byl fizycky odpojen a byl nastaven na DHCP, tak pochopitelně obdržel nesmyslnou adresuJak může obdržet nesmyslnou adresu z DHCP, když je od sítě fyzicky odpojený?
No a největším problémem bylo, že takhle špatně připojenému drátuV čem přesně spočívá špatné připojení drátu?
Proto přestalo všechno přes WiFi fungovat a rozeběhlo se to, až když jsem v NetworkManageru odpojil jím připojený drát, který byl fyzicky po celou dobu odpojen.Pokud si dobře pamatuju, tak se NetworkManager řídí čistě podle toho, jak připojení/odpojení kabelu detekuje kernel. Dokonce mám pocit, že do toho nevstupuje ani udev.
Uznávám, že popsat správně chybu je umění, proto se to při skutečném hlášení chyb řeší doplňujícími dotazy.No i na těch dotazech by chtělo zapracovat…
Jaký význam má drát připojený do docku ve chvíli, kdy je notebook mimo dock?No k tomu tak nějak dock slouží, že jsou tam připojeny „dráty“ a to furt.
V čem přesně spočívá špatné připojení drátu?Já bych si tipl, že v tom, že jej NM „někam“ připojil aniž by bylo kam, bo se nemělo vůbec eth. používat…
Pokud si dobře pamatuju, tak se NetworkManager řídí čistě podle toho, jak připojení/odpojení kabelu detekuje kernel. Dokonce mám pocit, že do toho nevstupuje ani udev.Ti si už jen tak OT rýpnu: pokud si já pamatuji, tak kdykoliv NM zlobil, tak ručně to normálě a kupodivu správně fungovalo…
No i na těch dotazech by chtělo zapracovat…Konstruktivní kritika je samozřejmě vítána, takže pokud najdeš špatně položený dotaz v bugzille, dej vědět. Tady tomu z principu nebudu věnovat tolik úsilí a času.
No k tomu tak nějak dock slouží, že jsou tam připojeny „dráty“ a to furt.Tak by to asi zasloužilo upřesnit. Já osobně to vidím tak, že kabel zapojený do docku je odpojený od notebooku, jestliže je notebook odpojený od docku. Alespoň tak to běžně funguje. Důležité je, jestli to stejně vidí kernel, udev a NetworkManager (v tomto pořadí, udev jde v tomto případě možná vynechat).
Já bych si tipl, že v tom, že jej NM „někam“ připojil aniž by bylo kam, bo se nemělo vůbec eth. používat…NetworkManager není robotická ruka, nepřepojuje kabely ani nevaří kafe.
Ti si už jen tak OT rýpnu: pokud si já pamatuji, tak kdykoliv NM zlobil, tak ručně to normálě a kupodivu správně fungovalo…Asi už jsem v oboru příliš dlouho, takže na tom nic k podivení nevidím.
169.254.x.x
označit za nesmyslnou, ač stačí jeden dotaz do googlu, aby zjistili, co ten rozsah znamená. Pokud si dobře pamatuju, tak Windows mají tuto feature automaticky zapnutou.
Mně to tedy vzdy dělal.Tak DHCP klient by už podle názvu měl sloužit k získání konfigurace pomocí protokolu DHCP. Jiná věc je, že některé programy takto označené mají ještě další funkce.
Ah, jsem blb.Až tak to vyznít nemělo.
Ano, link-local adresy Windows nastavuje v základním nastavení, dhcpcd nebo dhclient pod Linuxem v některých distribucích taky.Přesně tak, ovšem to nelze vztáhnout na situaci, kdy dhclient/dhcpcd pouze dodávají informace jinému konfiguračnímu nástroji.
Ten fallback na poslední adresu jsme měli ručně dodělaný na jednoúčelových linuxových stanicích.Ale fuj. Prasárny tohoto typu řeším věčně hlavně s lidma, co se nějak zabývají bootování z NFS na dynamicky konfigurované síti, přičemž systém spoléhá na funkci root FS na NFS a NFS spoléhá na to, že je síť staticky konfigurovaná.
Ano máš pravdu, správně tam mělo být lokálka...Právě ta je naopak velmi dobře definovaná i dobře poznatelná.
Obávám se, že časy, kdy ji network manager nastavoval jen na výslovné přání jsou pryč.Nikoliv. Dívám se do aktuálních zdrojáků a fakta jsou následující. Nejenom, že NetworkManager ve výchozí konfiguraci, tedy
method=auto
IPv4LL nepoužívá, ale oproti mým návrhům kombinaci DHCP a IPv4 dosud vůbec nepodporuje.
Vždy jsem měl za to, že v NetworkManageru stojí tolik věcí za hovno, že není potřeba si vymýšlet věci, které tam ani nejsou.
Teď to ověřit zrovna nemohu, ale mám za to, že už jsem se s tím setkal i v Linuxu, že v případě neúspěchu byla automaticky nastavena.Věřím ti, při experimentování jsem se setkal opravdu s ledasčím. Jenže jsem nakonec v 95% nesmyslného chování systému musel na základě logů konstatovat souběh několika nástrojů či alespoň několika instancí NetworkManageru, tedy chybu v samotném testování. Nicméně, ať už konkrétní problém vznikl neopatrným experimentováním se systémem nebo chybou v software, nevidím důvod vymýšlet konspirační teorie tam, kde ani neexistuje kód, který by k takovému chování vůbec směřoval.
Potřeboval jsem to rychle řešit, takže NM byl nahrazen WICD.Chápu. Sám jsem WICD zkusil někdy před lety, už ani nevím proč. Teď koukám jako blázen, že mám na disku i klon jejich repozitáře. Ale párkrát jsem už přímo konfiguroval wpa_supplicant.
Kdyby to bylo v něčem jiném, nefungoval by pravděpodobně ani WICD, ne?Vzhledem k tomu, že se WICD a NM neshodují ani v tom, jak komunikují s kernelem, lze očekávat naprosto cokoliv a problém může být od NM až po všechny komponenty, se kterými přímo či nepřímo komunikuje a nebo i v nějaké distribuční úpravě či konfiguraci. Obecně se mi tento předpoklad neosvědčil a v sítích tuplem ne.
Bohužel dobrá analýza ze vylučuje s rychlým řešením problému.To se ani v nejmenším nevylučuje, jsou to dvě paralelní věci, ale to není tak podstatné. Za problém považuju, když se z prakticky nulové analýzy vyvozují nějaké zásadní závěry a ty se dále publikují navíc bez možnosti je jakkoli ověřit. Vytváří to velký prostor pro FUD a přitom to moc nepřidává na prostoru pro řešení.
Ale někde už jsem tu psal, že se to stalo po aktualizaci NM a jeho komponent.To je o něco lepší indikátor a nejjednodušším ověřením je downgrade. To člověku umožňuje s relativní jistotou specifikovat poslední funkční a první nefunkční verzi. Nicméně pokud to zamícháš s nesmysli jako je následující, tak tím značně snižuješ důvěryhodnost svých pozorování, protože člověk pak neví, která část diskuze je plkání a která je o nějakém skutečném problému.
Obávám se, že časy, kdy ji network manager nastavoval jen na výslovné přání jsou pryč.
Otázkou je, jestli to bylo v něm jako takovém, nebo jen distribuční úpravě. A jelikož se jedná o Jessie, tak bych vsadil na tu distribuční úpravu.Balíčkování v Debianu mi přijde oproti RPM jako hrozný masochismus (a to RPM není kdovíjaký zázrak), ale pokud by člověk viděl diff mezi zdroji těch dvou balíků, třeba by z toho něco poznal.
Koukam cerna magie poslední dobou. Ja zas uz notnou chvili kdyz uspim notebook (vetsinou s kabelem) tak po probuzeni mi chybi eth0 a NM ho odmita pouzit. Uspim znovu a probudim znovu a vse zacne fungovat, ale pripadam si jak trotl. Akorat Fedora 20
Nedalo by se do NM přidělat klikátko na "Privacy extensions" pro IPv6?NetworkManager v posledních letech žádné klikátko nedistribuuje a existuje několik samostatných projektů, takže je potřeba se obrátit na konkrétní GUI projekt, který tě zajímá.
po probuzeni mi chybi eth0 a NM ho odmita pouzitPokud chybí eth0, tak je asi správně, že ho NM odmítá použít, ne? :)
Tiskni Sdílej: