Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
# HTTP Permission File # http://www.netscape.com/newsref/std/cookie_spec.html # This is a generated file! Do not edit. 1.im.cz 1F ad.adrenaline.cz 1F ad.iinfo.cz 1F ad.kvantum.cz 1F ad.lupa.cz 1F ad.uk.doubleclick.net 1F ad2.bbmedia.cz 1F ad2.billboard.cz 1F ad2.lupa.cz 1F adarbo2.bbmedia.cz 1F adidnes2.bbmedia.cz 1F adlog.com.com 1F ads.beyondgeek.com 1F ads.enliven.com 1F adsales.palmgear.com 1F adsales02.palmgear.com 1F adserve5.nikkeibp.co.jp 1F adserver.securityfocus.com 1F adsweb.tiscali.cz 1F adx.adrenaline.cz 1F ar.atwola.com 1F asn.premium.cz 1F banner.adrenaline.cz 1F bb.underground.cz 1F billboard.cz 1F bizad.nikkeibp.co.jp 1F cache.burstnet.com 1F col1.linuxfreak.org 1F dvdrip.kvalitne.cz 1F html.tucows.com 1F idnes.bbmedia.cz 1F ilt.klix.cz 1F image.ugo.com 1F images.newsforge.com 1F images.resellerratings.com 1F images.usatoday.com 1F m.doubleclick.net 1F m2.doubleclick.net 1F manie.redbox.cz 1F media22.fastclick.net 1F media29.fastclick.net 1F media31.fastclick.net 1F media35.fastclick.net 1F media4.fastclick.net 1F media40.fastclick.net 1F sfads.osdn.com 1F spd.atdmt.com 1F us.a1.yimg.com 1F www.123shop.cz 1F www.ad.tomshardware.com 1F www.adbanner.cz 1F www.adrenaline.cz 1F www.askheartbeat.com 1F www.banner.cz 1F www.bbmedia.cz 1F www.computerworld.com 1F www.email.cz 1F www.itex.cz 1F www.kasa.cz 1F www.linuxplanet.com 1F www.lowth.com 1F www.osnews.com 1F www.sekunda.cz 1F www.seznamka.cz 1F www.theinquirer.net 1F www.web4u.cz 1F www.zdnet.co.uk 1F z1.adserver.com 1F @@@@ 0F 1F
*null*.so (už je v /dev/null, tak nevím jak přesně se jmenuje) a to je ten parchant, co vyhazuje tu hlášku. Smaž ho jak v /usr/lib/*/plugins tak i ~/.mozilla/plugins jestli ho tam náhodou máš a je pokoj.
Tiskni
Sdílej: