Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
Řešení dotazu:
#!/bin/bash
/usr/bin/rdiff-backup /etc/ /home/backup/etc/
/usr/bin/rdiff-backup --force --remove-older-than 3W /home/backup/etc/
a poustet cronem
Staci?
/bin
ho asi dávat nebudeš, protože tam nepatří.
Dej ho někam jinam, třeba do /etc/skripty/
nebo do /home/uživatel/bin/
a do cronu dej celou cestu k tomuto skriptu. A v něm nezapomeň používat taky plné cesty – třeba /usr/bin/rdiff-backup
místo rdiff-backup
– protože v tom cronu pravděpodobně nebudeš mít nastavenou proměnnou PATH (nebo si ji nastav).
/usr/local/bin/
Já vím, tam to správně patří, ale některé drobnější věci dávám do /etc
, protože to mám verzované pomocí hg. A taky některé ty skripty se dají považovat spíš za konfiguraci než za program.
Tiskni
Sdílej: