3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
primo pro elektronicke soucastky atd. http://www.partkeepr.org/
melo by tam byt i online demo, resil jsem to kdysi, jako nahradu ERP, ale nakonec jsem to musel odlozit. Ale ze vsech prozkoumanych reseni bylo tohle nejlepsi. Navic je to webova app, takze pristup z cehokoliv a odkudkoliv.
2014-09-18 15:18:42 Error: [MissingDatasourceConfigException] The datasource configuration "default" was not found in database.php Exception Attributes: array ( 'config' => 'default', ) Request URL: /brmsklad/ Stack Trace: #0 /usr/share/pear/Cake/Model/ConnectionManager.php(91): ConnectionManager::_getConnectionObject('default') #1 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(3524): ConnectionManager::getDataSource('default') #2 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(1136): Model->setDataSource('default') #3 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(3551): Model->setSource('items') #4 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(1369): Model->getDataSource() #5 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(1461): Model->schema() #6 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(1448): Model->hasField('title', false) #7 /usr/share/pear/Cake/Model/Model.php(888): Model->hasField(Array) #8 /usr/share/pear/Cake/Controller/Scaffold.php(130): Model->__get('displayField') #9 /usr/share/pear/Cake/Controller/Controller.php(535): Scaffold->__construct(Object(ItemsController), Object(CakeRequest)) #10 /usr/share/pear/Cake/Controller/Controller.php(494): Controller->_getScaffold(Object(CakeRequest)) #11 /usr/share/pear/Cake/Routing/Dispatcher.php(191): Controller->invokeAction(Object(CakeRequest)) #12 /usr/share/pear/Cake/Routing/Dispatcher.php(165): Dispatcher->_invoke(Object(ItemsController), Object(CakeRequest)) #13 /var/www/html/brmsklad/app/webroot/index.php(92): Dispatcher->dispatch(Object(CakeRequest), Object(CakeResponse)) #14 {main} ??
Tiskni
Sdílej: