Tento týden byla vydána nová verze 1.52 webového prohlížeče Brave (Wikipedie, GitHub). Postavena je na Chromiu 114. Z novinek lze vypíchnout možnost povolit vertikální karty (vertical tabs). Také bylo představeno Brave Search API k vyhledávači Brave Search.
Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
Řešení dotazu:
sudo apt-get install ssh
a případně ssh -R 6666:localhost:22 mama@foo
, že?
ssh -R 6666:localhost:22 mama@foo
Hlavní otázka je, zda byl ten systém pravidelně (aspoň jednou týdně) aktualizovaný, aby byl v pořádku z hlediska bezpečnosti a aby měl aktuální verzi Skype, protože Microsoft nedávno staré verze Skype odstřihl. Ale přijde mi, že stále existuje i spousta jiných možností než chodit k tomu počítači fyzicky: Není jednodušší se tam prostě připojit přes SSH, spustit si přes X11 forwarding ten Skype a podívat se, co se děje? Kdyby byl X11 forwarding moc pomalý, co třeba spustit na tom notebooku x11vnc, přes SSH se protunelovat na port 5900 od localhosta a podívat se přímo na „plochu“? (S VNC se většinou dá pracovat i na poměrně pomalém spojení.) Pokud je ten počítač za IPv4 NATem a ještě k tomu nemá IPv6, je pak situace o něco těžší. (V takovém případě je potřeba si při startu spouštět SSH tunel na jiný stroj, aby se pak dalo připojit stylem „SSH over SSH“.)
Nedá se nic dělat, někdy se prostě věci poserou. Když se mi posledně podařilo na dálku zneprovoznit jeden stroj, nezbylo mi nic jiného než vydat se na letiště a udělat si jednodenní výlet tisíc kilometrů tam a zpět.
sudo sed -i "s/\x34\x2E\x32\x2E\x30\x2E\x31\x33/\x34\x2E\x33\x2E\x30\x2E\x33\x37/g" /usr/bin/skypeNo ty vole.
Fakt síla
So to solve your problem simply downgrade back to 4.2.0.13 and spoof to 4.3.0.37 version, exit Skype and run this command:
sudo sed -i "s/\x34\x2E\x32\x2E\x30\x2E\x31\x33/\x34\x2E\x33\x2E\x30\x2E\x33\x37/g" /usr/bin/skype
Tiskni
Sdílej: