Open source síťový zálohovací software Bacula (Wikipedie) byl vydán v nové major verze 13.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Ve čtvrtek 7. července bude na Indiegogo spuštěna kampaň (preview) na podporu 10,1 palcového notebooku a herní konzole GPD WIN Max 2. Vybrat si bude možné mezi AMD a Intelem.
Bonsai Browser je webový prohlížeč postavený nad Electronem a napsaný v TypeScriptu. Videoukázka UX na Loom. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu aktuálně činí 1,18 %. Před rokem to bylo 0,89 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Ubuntu, Arch Linux, Manjaro Linux a Linux Mint. Přehled her oficiálně podporujících SteamOS a Linux na stránkách Steamu. Přehled her pro Windows běžících na Linuxu díky Protonu na stránkách ProtonDB.
Začaly prázdniny a dovolené, což znamená jenom jednu věc - budete mít více času na své Bastlení a tudíž určitě dorazíte na naší Virtuální Bastlírnu! I když zbytek světa má okurkovou sezónu, v technice se stále něco děje a jako vždy pro vás máme připravenou spoustu novinek a zajímavých témat. Ptáte se, co konkrétně? Určitě si něco povíme o chystaném Raspberry Pi Pico W s přidanou Wi-Fi. Ze světa hardwaru nesmí chybět ani šílenosti jako 100n
… více »Něco málo přes 10 let (3763 dnů) od vydání verze 1.0 byla vydána nová verze 4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Open source střílečka Xonotic (Wikipedie), fork Nexuiz, byla vydána ve verzi 0.8.5. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byly zveřejněny videozáznamy a také fotogalerie z konference DevConf.cz Mini konané 2. června v Brně.
Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Nekdy neni naskodu alespon pozdravit, co rikas? Nejde o to, jestli ,pocita' nebo ,nepocita'. Uvedom si, ze pokud modem dela nejaky vyrobce, ktery dela ovladace pouze pod widle (budiz, je to jeho vec, stejne jako je jeho vec ze nedela modem ale zvukovku, asi ma k tomu nejaky duvod) tak nikdo jiny ten modem nezna, nema k dispozici ani popis chipsetu ani casove diagramy, ani datasheet a katalogove listy... Tvorit potom ovladace je naprosto obtizna a nevdecna prace, protoze potom vzdycky nejaky reptal a zdeprimuje autora ze ma jiny kousek hw a ze CHCE aby to chodilo... Pokud ovladac dela primo vyrobce, tak to byvaji binarni ovladace ktere mohou fungovat treba jen s urictymi verzemi jader.
Microcom uz neexistuje, pod touto nalepkou prodava Fincom kde co. Neni na tom modemu nejaky obvod s inteligentnim nazvem? Neni tam nekde napis Conexant, ESS, ci tak neco?
Podivej se co je tam za ohipset a dale se podivej na winmodems are not modems a pripadne stahni ovladace. Osobne si nejsem jist co je tam za chipset, mel by to byt nejaky Conexant, ale mozna je tam ESS.
-djz
PS: Lidi, to je fakt tezke se podepsat?
for all> Ten HCF ktery doted nefungoval vyzkousim, dam vedet.
PPS: Tech 90% je IMHO mozna prehnanych, protoze spousta (Lucent, Motorola, ...) winmodemu funguje.
Pokud bys nebyl s rozchozením uspěšny, napiš
Tiskni
Sdílej: