Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
Řešení dotazu:
To, ze je to prevadzkovane, a prave takto, na serveroch klienta, je ich poziadavka, dokonca zo zakona (!) povinna... krajina neobmedzenych moznosti.
Podle mého je to jen nešťastně formulované zadání. Mít aplikaci/data na vlastním železe je celkem na nic, když je to černá skříňka, uvnitř které se může skrývat kdejaký mallware/spyware a u které je zákazník zcela odkázaný na dodavatele a může jím být vydíraný (nebo prostě dodavatel zkrachuje nebo naopak získá lukrativnější zakázky a na starého zákazníka se vykašle).
Správně zadání mělo být: dodejte aplikaci včetně zdrojových kódů, slušné licence a kompletní dokumentace.
.... ak validacia zlyha (i v pripade, ze nebude konektivita na validacny server), vyhlasi piratsky mod a vykona prislusne akcie.boze ochran ma pred takouto ochranu od dodavatela :)
Nevím, jestli by měl o kultuře mluvit člověk, který považuje svého zákazníka apriori za zloděje.+1
…nastavím mu takovou cenu a takové podmínky, že službu/licenci pokud možno nekoupí.No nevim jestli predrazovanim se neco vyresi. Takhle to fungovalo u nas v devadesatych letech a vysledny efekt byl spis kontraproduktivni. Porad je tam implicitni neduvera takze vysledku je to stejna svinarna jako to co chce tazatel.
Porad je tam implicitni neduvera takze vysledku je to stejna svinarna jako to co chce tazatel.Žádnou sviňárnu v tom nevidím.
Kdyby ten rozdíl v ceně byl způsoben nadstandardními vztahy mezi zaměstnanci těch firem, tak by to sviňárna (nebo spíš korupce) byla.
Ale jestli je ten rozdíl způsoben zvýšeným rizikem, tak proč ne? Vždyť úplně stejně fungují pojišťovny – když jsi z rizikovější skupiny, tak platíš víc, než někdo, u koho k pojistné události pravděpodobně nedojde.
Nicméně spíš jsem to chápal tak, že nastaví cenu zcela zjevně nepřiměřeně vysoko a tím vlastně řekne: s vámi obchodovat nechci.
Nicméně spíš jsem to chápal tak, že nastaví cenu zcela zjevně nepřiměřeně vysoko a tím vlastně řekne: s vámi obchodovat nechci.To je extrémní verze, kterou si schovávám na případy, kdy mám nějaký zvláštní důvod dotyčného neposlat do háje. Nedělám takové věci rád, ale někdy je to vhodnější než odmítnout.
Jiste ze nevidis, z pohledu dodavatele vsechno co uvidis jsou prachy.Nesmysl. Jako dodavatel jednotlivec vidím celý proces, narozdíl od obchodníků, kteří se můžou soustředit právě jenom na peníze.
Ale ten clovek az zjisti ze jinym davas stejne zbozi lacineji, co si asi pomysli?Nepomyslí si nic, protože nikomu stejné zboží nedávám, každá zakázka na míru je unikátní. Nebavíme se tu o komoditizovaném software, pokud vím.
Ze vyfasoval prirazku jako zavdavek na dobre vztahy?Osobně jsem takovou přirážku dal mnohokrát a bylo to k oboustranné spokojenosti. Přirážka mi pokryla nadstandardní služby či rizika, protistrana zase dostala službu dle očekávání.
Ano, na tom je krásně vidět sviňskost proprietárního softwaru. Např. jeden uživatel, který si koupil software za desítky tisíc – ten software je „chráněný“ hardwarovým klíčem do LPT portu, bez něj nejde používat. Jenže sehnat dneska počítač s LPT portem není jen tak (zvlášť notebooky). Takže uživatel je za svoji poctivost (koupil si licenci) náležitě potrestaný:
Tiskni
Sdílej: