Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.8 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Řešení dotazu:
To, ze je to prevadzkovane, a prave takto, na serveroch klienta, je ich poziadavka, dokonca zo zakona (!) povinna... krajina neobmedzenych moznosti.
Podle mého je to jen nešťastně formulované zadání. Mít aplikaci/data na vlastním železe je celkem na nic, když je to černá skříňka, uvnitř které se může skrývat kdejaký mallware/spyware a u které je zákazník zcela odkázaný na dodavatele a může jím být vydíraný (nebo prostě dodavatel zkrachuje nebo naopak získá lukrativnější zakázky a na starého zákazníka se vykašle).
Správně zadání mělo být: dodejte aplikaci včetně zdrojových kódů, slušné licence a kompletní dokumentace.
.... ak validacia zlyha (i v pripade, ze nebude konektivita na validacny server), vyhlasi piratsky mod a vykona prislusne akcie.boze ochran ma pred takouto ochranu od dodavatela :)
Nevím, jestli by měl o kultuře mluvit člověk, který považuje svého zákazníka apriori za zloděje.+1
…nastavím mu takovou cenu a takové podmínky, že službu/licenci pokud možno nekoupí.No nevim jestli predrazovanim se neco vyresi. Takhle to fungovalo u nas v devadesatych letech a vysledny efekt byl spis kontraproduktivni. Porad je tam implicitni neduvera takze vysledku je to stejna svinarna jako to co chce tazatel.
Porad je tam implicitni neduvera takze vysledku je to stejna svinarna jako to co chce tazatel.Žádnou sviňárnu v tom nevidím.
Kdyby ten rozdíl v ceně byl způsoben nadstandardními vztahy mezi zaměstnanci těch firem, tak by to sviňárna (nebo spíš korupce) byla.
Ale jestli je ten rozdíl způsoben zvýšeným rizikem, tak proč ne? Vždyť úplně stejně fungují pojišťovny – když jsi z rizikovější skupiny, tak platíš víc, než někdo, u koho k pojistné události pravděpodobně nedojde.
Nicméně spíš jsem to chápal tak, že nastaví cenu zcela zjevně nepřiměřeně vysoko a tím vlastně řekne: s vámi obchodovat nechci.
Nicméně spíš jsem to chápal tak, že nastaví cenu zcela zjevně nepřiměřeně vysoko a tím vlastně řekne: s vámi obchodovat nechci.To je extrémní verze, kterou si schovávám na případy, kdy mám nějaký zvláštní důvod dotyčného neposlat do háje. Nedělám takové věci rád, ale někdy je to vhodnější než odmítnout.
Jiste ze nevidis, z pohledu dodavatele vsechno co uvidis jsou prachy.Nesmysl. Jako dodavatel jednotlivec vidím celý proces, narozdíl od obchodníků, kteří se můžou soustředit právě jenom na peníze.
Ale ten clovek az zjisti ze jinym davas stejne zbozi lacineji, co si asi pomysli?Nepomyslí si nic, protože nikomu stejné zboží nedávám, každá zakázka na míru je unikátní. Nebavíme se tu o komoditizovaném software, pokud vím.
Ze vyfasoval prirazku jako zavdavek na dobre vztahy?Osobně jsem takovou přirážku dal mnohokrát a bylo to k oboustranné spokojenosti. Přirážka mi pokryla nadstandardní služby či rizika, protistrana zase dostala službu dle očekávání.
Ano, na tom je krásně vidět sviňskost proprietárního softwaru. Např. jeden uživatel, který si koupil software za desítky tisíc – ten software je „chráněný“ hardwarovým klíčem do LPT portu, bez něj nejde používat. Jenže sehnat dneska počítač s LPT portem není jen tak (zvlášť notebooky). Takže uživatel je za svoji poctivost (koupil si licenci) náležitě potrestaný:
Tiskni Sdílej: