Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
#! /bin/bash
xrandr --output VGA1 --mode 1024x768 --same-as LVDS1
nebo
/bin/sh javaws /home/ghibulo/bin/cgoban.jnlp
apod.
Předem dík za každý nakopnutí Řešení dotazu:
Používám distro Debian-Jessie s LXDE. Z běžného repozitáře jsem si nainstaloval dmenu
a navázal si ho na zkratku...
Vše funguje super, jen spouštět z něj výše uvedené skripty nemohu. Objeví se mi jako nabídka na spuštění, ale nic se neprovede - takže například ten zápis logu
keybind key="A-P"
action name="Execute"
command dmenu_run /command
/action
/keybind
"env >> ~/enironment.log
proběhne jen když skript spouštím z terminálu.
echo "test.sh" | ${SHELL:-"/bin/sh"}přičemž "test.sh" získá od uživatele pomocí dmenu. Pokud vám nefungují skripty, pak výše uvedené volání někde selže. Zkuste zjistit proč.
dmenu "$@" < pokus.txt | ${SHELL:-"/bin/sh"}
kde jeden z řádků v pokus.txt je název mého scriptu, tak to spustí v poho. Když to samé spustím pomocí klávesové zkratky v lxde - tak nic. Napadlo mě, že jsem asi při spouštění klávesovou zkratkou někdo jiný - s jiným $PATH, ale to by měl jít spustit alespoň ten bluej, kterej je v /usr/bin ... a nejde
Tiskni
Sdílej: