Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Byla vydána nová verze 8.6.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
#! /bin/bash
xrandr --output VGA1 --mode 1024x768 --same-as LVDS1
nebo
/bin/sh javaws /home/ghibulo/bin/cgoban.jnlp
apod.
Předem dík za každý nakopnutí Řešení dotazu:
Používám distro Debian-Jessie s LXDE. Z běžného repozitáře jsem si nainstaloval dmenu
a navázal si ho na zkratku...
Vše funguje super, jen spouštět z něj výše uvedené skripty nemohu. Objeví se mi jako nabídka na spuštění, ale nic se neprovede - takže například ten zápis logu
keybind key="A-P"
action name="Execute"
command dmenu_run /command
/action
/keybind
"env >> ~/enironment.log
proběhne jen když skript spouštím z terminálu.
echo "test.sh" | ${SHELL:-"/bin/sh"}přičemž "test.sh" získá od uživatele pomocí dmenu. Pokud vám nefungují skripty, pak výše uvedené volání někde selže. Zkuste zjistit proč.
dmenu "$@" < pokus.txt | ${SHELL:-"/bin/sh"}
kde jeden z řádků v pokus.txt je název mého scriptu, tak to spustí v poho. Když to samé spustím pomocí klávesové zkratky v lxde - tak nic. Napadlo mě, že jsem asi při spouštění klávesovou zkratkou někdo jiný - s jiným $PATH, ale to by měl jít spustit alespoň ten bluej, kterej je v /usr/bin ... a nejde
Tiskni
Sdílej: