Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
xfreerdp -u uzivatel -p heslo IPAdresa &
sleep 3600
net rpc shutdown -r -U Admin%heslo -S IPAdresa
Funguje to tak, že skript přihlásí uživatele normálně pomocí vzdálené plochy (na pozadí) a začne odpočítávat hodinu. Po té stroj rebootne.
Co mi ve skriptu vadí:
1) Restart musí provádět uživatel Admin a tudíž musím mít ve skriptu jeho heslo.
2) Místo odhlášení musím provádět restart.
Proč to vlastně dělám? Uživatelé používají na svých počítačích klienta Google Disk. Data mají na svých počítačích a v cloudu, ale ještě je shromažďujeme na jednom počítači. Potřebuji, aby byl uživatel na tomto počítači automaticky přihlášen, klient Google Disku data sesynchronizoval a pak byl uživatel odhlášen. Tohle aby proběhlo pro několik uživatelů.
Lepší by bylo, kdybych byl ve Windows schopen zjistit stav synchronizace a po jejím skončení uživatele odhlásil, ale zatím nevím, jak stav synchronizace zjistit.
shutdown /l
net rpc shutdown
v Linuxu?
/l
funguje jen lokálně, takže bych přidal do programů po přihlášení shutdown /l /f /t 3600
, nicméně uživatel to může zrušit. Nebo by to šlo spustit po tom určitém čase po přihlášení třeba přes Plánovač úloh (bez /t
a s /f
to uživatel nemůže zrušit).
Druhá možnost je použít windowsí programy qwinsta
a logoff
, ale to znamená je spustit v nějakých Windows (možná by fungovaly pod wine?).
/t
to uživatel může zrušit, protože výchozí je /t 20
. S /t 0
to zrušit nemůže.
$ eix net-misc/grive * net-misc/grive Available versions: ~0.2.0-r1 ~0.3.0_pre20130503 Homepage: http://www.lbreda.com/grive/ Description: an open source Linux client for Google DriveAk tvoje riesenie musi byt prevadzkovane na windows masine, tak potom skus windows scripty (power shell ci ako to volaju) a windows forum.
Tiskni
Sdílej: