Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
network.http.proxy.pipelining - false(jestli náhodou není v true)
tu uz nestaci menit verzie komponentov, skusat ich navzajom a zistovat kompatibilitu, ale radsej pozret sa na to cele trocha hlbsie, takze:
A podla vysledkov dalej zistovat dovody. Problem je mozno v DNS. Web "mobilmania.cz a jejich katalog mobilů je typická stránka" - tento pripad je o tom, ze obrazky su hostovane na inom serveri (mm.v.mfstatic.cz) ako samotny web obsah (www.mobilmania.cz). Podobne je to s problemom "nebo se stránka nenačte vůbec" - podobne CSS alebo JS skripty mozu byt hostovane na inej domene. Mozno si firefox robi nejaky vlastny DNS preklad a az potom sa zacne pytat proxiny a niekde tam to zlyhava. Preto do toho capturingu by bolo dobre zahrnut aj DNS requesty.
Len ako dodatok: pouzivam Squid 3 v kombinacii s Firefoxom uz niekolko rokov bez problemov.
Mozno to znie divno, ale od istej verzie FF pouziva na internu komunikaciu TCP/IP spojenie na loopback.Pro systémové služby je tohle naprosto regulérní způsob práce. Takže vyvstávají dvě otázky. Zda, proč a jak to používá Firefox, který systémová služba není. A zda a proč používá proxy pro svoji interní komunikaci a jestli by se to nemělo hlásit jako bezpečnostní problém.
Tiskni
Sdílej: