Wings 3D, tj. open source 3D modelovací program naprogramovaný v programovacím jazyce Erlang zaměřený na modelování pomocí subdivision a inspirovaný programy Nendo a Mirai od Izware, byl vydán v nové opravné verzi 2.4.1. Ke stažení již také ve formátu Flatpak z Flathubu.
Webový prohlížeč Dillo byl vydán ve verzi 3.2.0. Přidává podporu vzorců v SVG, obrázků ve WebP, změny velikosti stránky či možností posouvání. Nedávno oslavil 25. výročí vzniku.
Hra Mini Thief je na Steamu zdarma napořád, když aktivaci provedete do 24. ledna do 19.00 [ProtonDB].
Certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že bude volitelně nabízet krátkodobé certifikáty s šestidenní platností a navíc s možností vystavit je na IP adresu. Zvolit typ certifikátu bude možné v certifikačním profilu ACME.
Herní konzole Nintendo Switch 2 byla oficiálně potvrzena. Vyjde letos. Trailer na YouTube. Více ve středu 2. dubna na Nintendo Direct.
Byl vydán Linux Mint 22.1 s kódovým jménem Xia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Linux Mint 22.1 bude podporován do roku 2029.
Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
môj_router(verejná_pevná_ip)----internet----(neverejná_ip_mobilný_modem)pc_kolegu(sietovka_192.168.1.2)----(192.168.1.1)serverVopred vám veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Řešení dotazu:
Z jeho počítače udělej normální router/NAT a u sebe si nastav směrování přes něj. Nebo nech konfiguraci sítě, jak je, a použij ho jen jako proxy server, který nevidí dovnitř komunikace – připoj se na něj přes SSH a přes toto spojení se protuneluj dál – viz SSH přes SSH „proxy“ server
Prostě se potřebuješ dostat na jeho port 22. Buď si může pořídit IPv6 tunel a bude mít pevnou veřejnou IP adresu nebo se může připojit on na tebe : ssh
má volbu -R
a protunelovat svoji 22 k tobě a ty se na ni pak připojíš (nebo ti může protunelovat rovnou port 22 cílového stroje).
. Je nejaká možnosť ako si z jeho pc spraviť len nejaký tunel aby som ssh spojenie nadväzoval priamo odo mňa?Ano, jmenuje se to, překvapivě, SSH tunel.
ssh kolegovpc -L 2222:192.168.1.1:22 ssh -p 2222 localhostAle nemá, je za nat-om Ďakujem.
ssh -R 2222:192.168.1.1:22 kolega@tvůjstroj(pokud mu nevěříš ani tak, abys mu dal usera, můžeš mu dát třeba shell /bin/true)
Tiskni Sdílej: