Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Jedná se o dokumenty, fotky, videa aj.Uvědom si jednu věc: všechny formát jsou v současnosti již komprimované. Následná komprese prostě už nic nepřinese. Tedy alespoň nic, co by bylo zajímavé z hlediska ušetřeného místa.
Osobně bych to do ničeho nebalil a zkopíroval celou strukturu, poškozený obrovský soubor je náročnější na obnovu, než jednotlivé soubory.Na druhou stranu k jednomu obrovskému souboru lze spočítat třeba pomocí
par2
samoopravný kód a taky jde třeba snadno zašifrovat. Na filesystému tohle ještě nikdo neimplementoval (pokud jo, sem s tím, hned použiju!).
Jakýsi hnusný mezikrok by mohl být soubor, ve kterém se vytvoří filesystém (a třeba ještě předtím šifrované zařízení). Takto občas šifrovaně zálohuji…
bmp :)
Uvědom si jednu věc: všechny formát jsou v současnosti již komprimované.
Nikde nebylo receno o jake jde dokumenty a samozrejme to neni pravda. Treba fotky, zvlaste pro profi pouziti, byvaji ve formatu RAW...
Pokud ale jsou uz komprimovany nic nebrani ve WinZipu, jde to i v linux verzi zipu, zvolit volbu NoCompression
No a pokud chces tento archiv mountovat v linuxu tak osobne bych to asi zabalil do ISO image a ten potom namountoval
mount -o loop /cesta/isofile.iso /nekam/to/pripoj
Pokud bude pro tebe vysledny soubor velky tak WinZip, pokud se dobre pamatuju, umi vicesvazkovy archiv.
No a pokud chces tento archiv mountovat v linuxu tak osobne bych to asi zabalil do ISO image a ten potom namountovalPokud je to pro Linux, tak si nejsem úplně jistý proč takový zastaralý formát, který je potřeba i na ty nejzákladnější věci používat s nějakými vzájemně nekompatibilními rozšířeními. Proč ne SquashFS?
ani ne, ja si to treba nemyslim. zatimco nastroje pro vytvoreni zip archivu a iso image ve win jsou standardne pritomny tak squashfs ne. ten by musel doinstalovat a navic jsou to nejake cygwin binaries jak se pise treba tady http://labalec.fr/erwan/?p=1363
takze me squashfs ve win, jak pises "bez komplikací :)", urcite neprijde
osobne bych si radeji vystacil se standardnimi nastroji nez neco dalsiho instalovat
"Ahoj, potřebuji zazálohovat tak 300GB dat ve Windows."
Viz. http://www.nikonusa.com/en/Learn-And-Explore/Article/ftlzi4ri/nikon-electronic-format-nef.html
Pricemz dulezita je vetaThe NEF file is written to the memory card in either an uncompressed or "lossless" compressed form.
Takze to znamena, ze vubec neni jiste jestli jsou komprimovana jakoukoli kompresi.
original
"Nikde nebylo receno o jake jde dokumenty a samozrejme to neni pravda. Treba fotky, zvlaste pro profi pouziti, byvaji ve formatu RAW..."
"Rozporoval jsem váš komentář, že RAW nikdy komprimované nejsou."
to asi teda bude k jinemu komentari. nikde tam nevidim ani slovo o kompresi. a pokud by sis precetl vse tak bys vedel, ze jsem taky napsal:
"Pokud ale jsou uz komprimovany nic nebrani ve WinZipu, jde to i v linux verzi zipu, zvolit volbu NoCompression"
tudiz se miz zda tvuj komentar o (ne)komprimovanem RAWu celkem nepodstatnyARJ http://arj.sourceforge.net/
Tiskni
Sdílej: