Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
První, co začalo vadit byl OpenOffice, protože kantorstvo jej neznalo a doma měli většinou pokradené různé verze MS Office.Jak může vůbec kantor, který není schopný napsat kus textu v podobném programu, hodnotit znalosti někoho druhého, dávat za ně známky a určovat, zda bude dotyčný puštěn do dalšího ročníku? Vyhodit na hodnu pro nedostatek morálního kreditu.
Bylo to akorát, ale kantorstvo se vzbouřilo, že to nemá myši.To je ovšem docela chyba.
Já osobně bych už nic takového nechtěl dělat, protože jsem prokoukl jak to celé ve školství funguje.Ryba smrdí od hlavy, jen se teď děsím toho, že tím celým budu muset projít znovu jako rodič.
Těch pár jedinců, kteří mají vysoké kvality to nespasí.Hlavně nemají dlouhou životnost. Když je situace ve škole špatná, tak prakticky každý den můžou odejít na flek, kde se k nim budou chovat slušně.
1.Tlak spolocnosti(verejnosti) na zmenu
2.Vlade dojdu peniaze a niekoho napadne vytiahnut zo zasuvky stary napad s OSS ako prostriedkom na setrenie.
3.MS zbankrotuje
4.Do vlady sa dostanu ludia, ktory to budu chciet riesit a vidia v tom vyznam.
Na trhu nejsou nezaměstnaní odborníci, kteří by byli ochotni pracovat pro veřejnou správu.Nezaměstnaní odborníci? Co si mám pod tím představit?
Nikdo stále nepřišel na to, jak si nakrást na šíření bezplatného softwaru.Open source nemusí být vůbec nasazován bezplatně a rejžovat se na něm dá taky. Že na to ještě někdo nepřišel, je příliš silné tvrzení.
Tiskni
Sdílej: