Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Výsledek hlasování: Výchozím grafickým motivem Debianu 13 aneb Trixie bude Ceratopsian.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 5 Ultra.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.2.0. Nově lze nastavit vlastní obrázky pro jednotlivé datové schránky pro jejich lepší identifikaci v seznamu schránek. Přidán byl editor vnitřních nastavení aplikace, který slouží jako přehled všech hodnot, které aplikace udržuje.
Společnost DuckDuckGo stojící za stejnojmenným vyhledávačem letos věnovala 1,1 milionu dolarů na podporu digitálních práv, online soukromí a lepšího internetového ekosystému. Peníze byly rozděleny mezi Electronic Frontier Foundation (EFF), Public Knowledge, ARTICLE 19, Demand Progress, European Digital Rights (EDRi), Fight for the Future, The Markup, OpenMedia, Restore the Fourth, Signal, Surveillance Technology Oversight
… více »
Diskuse byla administrátory uzamčena.
FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?
Přešel na kde4 (sice dlouho startujou ale s dostatkem ram pohoda používat).
- chci otevrit okno terminalu stisknu prostredni tlacitko mysi na ikone vpravo v menu (pridano pres gnome shell) otevre se klidne na jine plose nez jsem.Nové okno terminálu otevírám klávesovou zkratkou, je to rychlejší než myší :), ale ještě nikdy se mi nestalo, že by se mi otevřelo na jiné ploše (a to mám ještě dva monitory a s tím také problémy nejsou).
- kde jsou minimalizovane aplikace? To musim porad jezdit mysi do rohu jak debil?Řeším doplňkem, který mi zobrazuje ikony aplikací v levé horní části panelu, ale stejně ty ikony nepoužívám k přepínání aplikací, protože je pohodlnější to dělat pomocí Alt+Tab nebo toho náhledu spuštěných aplikací (něco jako „exposé“ na Macu?) – tento náhled se dá ve výchozím nastavení vyvolat klávesou meta.
- dam alt+tab a napr. terminaly jsou seskupeny - nemuzu jednoduse prejit (musim pouzit klavesnice i krysy); nedej boze, kdyz se uklepnu a prejdu uplne na jinou plochuMyši opravdu používat nemusíš, lze použít kurzorové klávesy, ale uznávám, je to dost nepohodlné. Řeším doplňkem, který donutí Alt+Tab přepínat mezi okny, dá se snad i nastavit, jestli se mají nabízet jen okna z aktuální plochy.
- proc mam notifikacni ikony (Dropbox, pidgin) dole schovane ja je chic videt kdyz se syncuje dropbox nebo blika pidgin?Existuje doplněk, který je dokáže vytáhnout vpravo na horní panel, nicméně nepoužívám, jsou i jiné doplňky, jež pracují s upozorněním.
- proc musim klikat prostrednim tlacitkem na spousteci ikonu aplikace, aby se mi otevrelo nove okno? Leve najede jen na aktualne otevrene (na to snad mam alt+tab ne)Nová okna zásadně otevírám klávesovou zkratkou, výchozí chování, které akorát do popředí vytáhne spuštěné okno mi vyhovuje, takže neřeším. Možná to půjde někde nastavit (přes dconf, nebo tak)?
Tiskni Sdílej: