Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
uděláš server jako relay, kde se posta bude pres vps jen prijimat a predavat ven. nebo si data pripojis treba pres nfs a budes to konfigurovat jako klasicky mail server. co se tyce tveho napadu, wedost je podle ceniku jeden z tech levnejsich, ale narazis brzo.
1. 100MB uplink
2. chtít neco po podpoře je jako psát si s pepíčkem ze zs. a kdyz už budes potrebovat treba restore passwd tak pri priprav pětikilco.
3. neni nahodou i na vps omezeny pocet odeslanych mailu v ramci boje se spamovanim?
4. dalsi ipv4 je strane draha!!!
Nejlépe si udělat pořádně vlastní serverProč? Máte doporučení na nějaký software, který bude fungovat alespoň stejně dobře, jako GMail, bude zadarmo a bude bezúdržbový? Pokud ne, tak proč bych měl přecházet k horšímu řešení?
vyhnout se různým podivným přeposílánímNa přeposílání e-mailů není nic podivného, je to funkce, se kterou se u e-mailů počítá od začátku.
Nechápu, když máte vlastní server u OVH, proč si takto komplikujete životJá si myslím, že si ho nekomplikuju, nýbrž usnadňuju.
Být Vámi tak nainstaluju a nastavím ISPConfig a jednoduše a v pohodě si spravuju poštu sám u sebeNevidím důvod, proč si takhle komplikovat život. Já si nechci poštu sám spravovat. Navíc ISPConfig je pouze nástroj pro konfiguraci, to mně k ničemu nebude.
A pokud chci pořád stejný mail tak si stačí koupit doménu a mám pořád stejný mail ať server bude kde chci tak jenom změním MX záznam.Vždyť takhle to mám. Akorát nestačí jenom měnit MX záznam – kdybych dal MX záznam na Google, ten by e-maily na mou adresu odmítal, protože neví, že pro ni má e-maily přijímat. Navíc ti poskytovatelé mohou být různí – z jedné domény se přesměrovávají e-maily pro dvacet uživatelů, a každý může mít svou schránku u jiného poskytovatele.
When the receiver-SMTP accepts a piece of mail (by sending a "250 OK" message in response to DATA), it is accepting responsibility for delivering or relaying the message. It must take this responsibility seriously. It MUST NOT lose the message for frivolous reasons, such as because the host later crashes or because of a predictable resource shortage.Já jsem si server nastavil sám a spravuju si ho sám. Nechápu, jak jste přišel na opak. Schránky nejsou na jednom serveru, to už jsem vám také psal několikrát. A nikdy na jednom serveru nebudou, protože okruh lidí, pro které jsou zřízeny poštovní adresy, je rozmanitý, a nikdy je všechny nepřesvědčím, ať se vykašlou na své pracovní, školní a free schránky, a zřídí si primární schránky na mém serveru. A i kdybych je přesvědčil, že mají mít primární schránky u mne, budou mít stejný problém zase jiní provozovatelé poštovních serverů, protože budou přeposílat oni e-maily ke mně. Takže to není řešení. To, aby e-mail fungoval spolehlivě, jsem zajistil – aktivoval jsem pro odchozí poštu TLS, takže OVH teď ve většině e-mailů čmuchat nemůže. Omezení množství spamu ve schránce naštěstí řešit nemusím, protože u mne žádné schránky nejsou. A majitelé schránek si mohou vybrat takového poskytovatele, který podle nich spam filtruje nejlépe. Jenom pro informaci, to vaše „spam číslo“ je nějaké bezrozměrné číslo, které platí jenom pro váš systém. Někdo jiný může spam hodnotit třeba na škále 0 až 1, nebo mu může třeba dávat známky A až F. Vaše „spam číslo 50“ je tedy zhruba stejně hodnotná informace,jako že nějaká čára je dlouhá 50. A můžete si vybrat, jestli milimetrů, kilometrů, námořních mil nebo brambor. Geniální řešení nemám. Ale vy jste zatím nenavrhl vůbec žádné skutečné řešení. Navrhl jste zatím jediné řešení – založit všem uživatelům schránky, o které nikdo nestojí. Moje řešení je podložené znalostmi a zkušenostmi. Nedokazuju vám, že jedině moje řešení je správné, jenom vám vysvětluju, co je na vašich návrzích chybného.
Vaše řešení, že pošlete vše do jedné schránky na gmailu a tam to třídíteTo není moje řešení, to je váš blud.
Pokud přeposíláte z gmailu koncovým uživatelům, tak to samé můžete dělat na svém stroji u OVHNikoli, přeposílám je ze svého serveru.
Závidím Vám Vaši jistotu, že Gmail nezahodí žádnou zprávu. Mé zkušenosti jsou odlišné, kdy zrávy mizí beze stopy.To mne po této diskusi ani nepřekvapuje. Ale problém bych nehledal u Googlu.
To moje číslo je tzv. Spam Score, které počítá Spamassassin, doplnil jsem Vám i obrázek ilustrující jeho hodnoty.Když to nenapíšete, že je to Spam Score ze SpamAssassinu, je to jenom hausnumero. Děkuji za obrázek, ale není potřeba, já vím, co to je. Ale existují různé způsoby a nástroje na hodnocení spamu, takže když uvádíte nějakou hodnotu, je potřeba uvést, co je to zač, uvést její „rozměr“.
Mezi ně aří i ochrana proti spamu.Ochrana spamu se podle mne má dělat tam, kde má uživatel schránku, protože jinde to podle mne nejde udělat dobře. Vzhledem k tomu, že u mne žádný uživatel schránku nemá, tak nemusí řešit ani antispamovou ochranu.
Tuto funkci přenechává na freemailu gmail.com a nedochází mu, že ji gmail dělá, že skutečně něco odfiltruje, ať se mu to líbí nebo ne.To je váš ničím nepodložený výmysl. Psal jsem vám to už před pár hodinami, asi jste ten komentář nečetl.
Pokud má problém s serverem u OVH - tak musí najít příčinu nebo obejít. Když nemůže odesílat pro množství spojení a obsah mailů (počet komunikací na gmail vidí OVH na firewallu, možná má i stížnosti od gmailu, že jejich stroj opakovaně posílá spam na jejich servery) je to jeho problém.Tolik k vašim spekulacím. Když se teď vrátíte na začátek vlákna, tak si můžete přečíst, jak je to doopravdy.
Pokud nebude na gmail posílat veškerý příchozí smtp borgel, tak ho určite OVH nebude mít důvod blokovat.Já posílám své e-maily na svůj účet u GMailu, případně e-maily svých přátel na jejich účty u Seznamu, u HotMailu, ve firmách apod. Úplně ten samý problém by nastal, pokud bych přeposílal e-maily ze záložního poštovního serveru na primární. Což všechno je zcela legitimní provoz. Dobrý ISP by v tom nečmuchal bez výslovného souhlasu zákazníka. O něco horší ale pořád lehce nadprůměrný ISP by umožnil zákazníkovi nějak to nakonfigurovat. Průměrný ISP poradí zákazníkovi, jak tu jeho slavnou kontrolu obejít.
Proto jsem navrh v jedné fázi vlastní smtp server u OVHFakt bych chtěl vědět, jak to podle vás asi teď mám.
Navrh jsem jako jedno z možných řešení ISPConfig.Asi stále nechápete, že ISPConfig není řešení, ale pouze nástroj pro konfiguraci. Víte alespoň, jaký software zajišťuje poštovní služby, které tím ISPConfigem konfigurujete?
Jak si nastaví váhy filtrů je jeho volba, ale určitě část provozu je zbytečné forwardovat někam dálUž jsem vám několikrát napsal, že zahazování e-mailů nepovažuju za řešení. Když mám e-mail ve frontě a neznám spolehlivě adresu odesílatele, není jiné řešení, než e-mail doručit, i když třeba do složky Spam.
gmail zahazuje maily a maily mizí beze stopyJak už jsem psal, vůbec mne to nepřekvapuje. Ale není to problém GMailu, ale váš. Mně GMail e-maily beze stopy nezahazuje.
logy nemáte k dispoziciMám. Vy na svém serveru nejspíš také máte k dispozici logy, i když konfiguraci klikáte přes ISPConfig.
mnoho toho ovlivnit nemůžeteMůžu ovlivnit, kam se ty e-maily budou posílat. To je to nejdůležitější.
Nepošlou Vám vše od schránky ani do Spam boxu.Třetí varianta samozřejmě je, že e-mail odmítnou ještě během SMTP spojení. Ale to já se samozřejmě dozvím.
navrhl jsem Vám řešení ISPConfig, jako cestu rychlého vybudování kvalitního poštovního serveru.Zatím mne tedy přesvědčujete, že v ISPConfigu můžete něco naklikat, aniž byste měl o e-mailech aspoň nějaké tušení. Tak ale vybudujete nanejvýš velmi nekvalitní poštovní server.
proc opakovane tvrdite, ze veskerou postu od OVH sveho serveru forwardujete na gmail.com, kde ji pomoci pravidel forwardujete dal?Protože jsem to nenapsal ani jednou. To je pouze váš výmysl.
Na SoGo jsem nedávno koukal a líbí se mi. Zatím jsem nenašel správný čas/motivaci na pořádné otestování. Držím palce, ať se stavba podaří.
ps.: Je to i perfektní téma pro případné sepsání howto/poznámek a vydání článku.
Tiskni
Sdílej: