abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Komunita

    Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 16:55 | Zajímavý software

    Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:00 | Zajímavý projekt

    Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.

    Pinhead | Komentářů: 3
    dnes 02:22 | Zajímavý software

    Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:00 | Komunita

    Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 12:55 | IT novinky

    Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | IT novinky

    Evropská komise by do léta mohla předložit návrh normy omezující používání sociálních sítí dětmi v zájmu jejich bezpečí na internetu. Prohlásila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž řada zemí Evropské unie volá po zavedení věkové hranice pro sociální sítě. EU částečně řeší bezpečnost dětí v digitálním prostředí v již platném nařízení o digitálních službách (DSA), podle německé političky to však není dostatečné a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 46
    včera 04:11 | Nová verze

    Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1606 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Co to systém vlastně dělá? (Instalace IceCat z AUR)

    28.2.2015 10:02 L_l
    Co to systém vlastně dělá? (Instalace IceCat z AUR)
    Přečteno: 256×
    Příloha:
    Zdravím zdejší,

    mám problémy s instalací některých balíků (programů) z repozitáře Arch Linuxu.Používám MANJARO (poslední stable verzi). Chtěl jsem si nainstalovat IceCat browser, a to z repozitáře (AUR). Pro instalaci jsem zkoušel dva, i když v zásadě stejné, postupy. Přes GUI Octopi a poté přes CLI pomocí Pacmana. Výsledek je bohužel vždy stejný. Nakonec vytuhne celé PC, ačkoliv se tváří, že stále běží, a jsem nuce restartovat natvrdo. Nejhorší ovšem je, že nevím,co systém dělá. Jakmile se stáhnou zdrojové soubory, spustí se buid, potom terminál asi půl hodiny vykazuje činnost pomocí textu a nakonec vše vytuhne. HDD svítí a vypadá to, jako by snad i pracoval, ale obrazovka ztuhne, nemohu ovládat myš atd. atd. Pokud chápu správně, tak systém kompiluje ze zdrojů, aby si poté mohl balíček nainstalovat. Je to tak? Přikládám i část výpisu z terminálu při "zaseknutí" OS.

    Odpovědi

    28.2.2015 10:39 2015
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co to systém vlastně dělá? (Instalace IceCat z AUR)

    Získej PKGBUILD + další soubory (patche, skripty...) (dostupné v jednom archivu). Vytvoř balíček "ručně" pomocí makepkg. Nainstaluj ho příkazem pacman -U jmeno_souboru_s_balickem. Pokud ti tento "obecný" návod nestačí, tak se ozvi.

    28.2.2015 14:45 L_l
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Co to systém vlastně dělá? (Instalace IceCat z AUR)
    Hlásím, že problém je vyřešen. Díky. Balík jsem vytvořil ručně pomocí příkazu. Jen jsem k komu využil místo klasického archivu použil tarball.gz ze stránek Arch Linuxu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.