abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:11 | IT novinky

    Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:11 | IT novinky

    Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:11 | IT novinky

    V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Nová verze

    Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.

    |🇵🇸 | Komentářů: 5
    včera 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:00 | IT novinky

    Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 02:44 | Komunita

    Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.12. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (15%)
     (25%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 431 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: NFS4 + Kerberos: server mě vnímá jako nobody

    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.3.2015 14:39 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    NFS4 + Kerberos: server mě vnímá jako nobody
    Přečteno: 199×

    Snažím se o konfiguraci NFSv4 + Kerberos. Kerberos na serveru i klientech zdá se funguje dobře (kinit/klist/kdestroy fungují OK), pěkně se mi to podařilo integrovat s PAMem.

    Na všech strojích používám stejná UID. Po připojení NFSv4 s volbami vers=4,sec=krb5 vidím správně vlastníky i práva. Problém je ale v tom, že NFS server mě vnímá, jako bych byl nobody. Ať tedy mám jako běžný uživatel kerberosí ticket, nebo ne, nemám právo vlést do mnou vlastněného adresáře (s právy 0700) a když vytvořím soubor tam, kde má práva každý, pak je nový soubor vlastněný uživatelem nobody. Když vypnu Kerberos a přejdu na sec=sys (tedy jen kontrola UID), pak to funguje dobře.

    Cvičně jsem si udělal virtuálku s Debianem jako NFS klientem a chová se to tam stejně, takže předpokládám, že problém je skutečně na serveru.

    Co by mohlo být špatně? Co bych měl zkontrolovat?


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (Luboš Doležel (Doli) (tazatel))
    Luboš Doležel (Doli) avatar 17.3.2015 20:09 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: NFS4 + Kerberos: server mě vnímá jako nobody
    Pomohlo to všechno nakonfigurovat znovu :-/

    Snažil jsem se přijít na to, co bylo špatně a zase to nějak pokazit, ale marně - teď už to zkrátka funguje.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.